Aktualności | All’Improvviso? Koniecznie!

All’Improvviso? Koniecznie!

Fot. materiały organizatora

All’Improvviso? Koniecznie!

Opublikowane: 15.09.2023 / Sekcja: Kultura 

22 września rozpocznie się cykl koncertów w ramach 16. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej Improwizowanej All’Improvviso w Gliwicach. Na początek – po raz pierwszy w Polsce – wystąpi Theresia Orchestra. Bilety są w sprzedaży.

Dzieła Lipińskiego, Haydna i Mozarta w wykonaniu młodych muzyków międzynarodowej Theresia Orchestry – to plan na inaugurację tegorocznego festiwalu All’Improvviso. Urokliwy, burzliwy i wirtuozowski program zostanie zaprezentowany w Ruinach Teatru Victoria przy al. Przyjaźni 18. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00.

Występ artystów w Gliwicach będzie jednocześnie pierwszym z trzech planowanych występów w Polsce. Muzycy będą mieli przyjemność pracować nad programem pod batutą wybitnego dyrygenta Dirka Vermeulena w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Solistką w koncercie skrzypcowym W. A. Mozarta będzie znakomita kameralistka Sulamita Ślubowska.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej Improwizowanej All’Improvviso to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie i czołowy festiwal muzyki dawnej w Polsce. Dzięki niemu w Gliwicach pojawiają się światowej sławy przedstawiciele muzyki dawnej. O wyjątkowości wydarzenia świadczy nie tylko regularnie powiększana oferta programowa, ale też uznanie płynące ze strony samych muzyków oraz prestiżowych organizacji, takich jak istniejąca od ponad 20 lat i skupiająca najważniejsze festiwale muzyki dawnej w Europie REMA.

Bilety na zbliżający się koncert można kupić online, bilety z ulgą dostępne są jedynie w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy ul. Składowej 8A (Centrum Przesiadkowe).

Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Kulturalne Fuga przy współpracy Centrum Kultury Victoria. Więcej informacji można znaleźć na ckvictoria.pl oraz w aplikacji [GAMA].

Plakat promujący wydarzenie