Biblioteka pana Kleksa, czyli wakacje z Biblioteką!

Dodano: 22.06.2021 / Sekcja:
graficzny banner

Czy akademia ulokowana przy ulicy Czekoladowej w XXI wieku może jeszcze rozbudzać czyjąkolwiek wyobraźnię? Wierzymy, że tak! Dlatego zachęcamy dzieci i młodzież do podjęcia twórczej aktywności.

W 2021 roku przypada 75. rocznica pierwszego wydania „Akademii pana Kleksa” Jana Brzechwy. Ta ponadpokoleniowa i ponadczasowa książka latem przeobrazi placówki MBP w Gliwicach w „Bibliotekę pana Kleksa”.  W tym czasie Biblioteka zaprasza dzieci i młodzież wraz z rodzicami do wzięcia udziału w warsztatach, spotkaniach i wystawach, które udowodnią, że duch wielkiego profesora jest nadal obecny. Wszystkie wydarzenia staną się także okazją do podkreślenia uniwersalnych wartości, które prezentują postacie i świat stworzony przez J. Brzechwę ponad 75 lat temu.

Szczególnie zachęcamy uczniów klas 0–IV szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Biblioteka Pana Kleksa”. Nagrodami w konkursie są bilety wstępu do Wytwórni Kultury, Nauki i Zabawy „Bajka Pana Kleksa” w Katowicach.

Plan wakacyjnych zajęć dla dzieci dostępny jest na stronie http://www.biblioteka.gliwice.pl. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, jednak, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o zarezerwowanie miejsca. (mat. org.)