Aktualności | Czerwcówka – z miłości do muzyki

Czerwcówka – z miłości do muzyki

Czerwcówka – z miłości do muzyki

Opublikowane: 15.06.2022 / Sekcja: Kultura 

Czerwcówka to dwa czerwcowe weekendy, które znów upłyną pod znakiem dobrej zabawy i doskonałej muzyki. Motywem przewodnim będzie miłość – do tańca, muzyki, świetnie spędzonego czasu i ludzi, z którymi możemy dzielić naszą radość.

Pod nazwą Czerwcówka kryją się trzy wydarzenia, na które zaprasza Centrum Kultury Victoria: koncert Minne i Silent Disco w ruinach teatru Victoria oraz Gorączka Świętojańskiej Nocy – koncert muzyki folkowej na łące igrowej przy ul. Akademickiej.

17 czerwca o godz. 19.00 Trio Bastarda i Holland Baroque opowiedzą nam o miłości  przez muzykę dawną w autorskiej interpretacji. Podczas koncertu słyszymy materiał z płyty „Minne” (Miłość), czyli improwizowany program inspirowany średniowieczną poezją miłosną. Koncert w Gliwicach odbędzie się w dniu polskiej premiery płyty. Warto przypomnieć, że Trio Bastarda gościło w Gliwicach podczas Majówki z Kulturą, wypełniając ruiny teatru Victoria publicznością i zyskując najlepsze recenzje. Bilety na wydarzenie dostępne są online lub stacjonarnie w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy ul. Dolnych Wałów.

Dzień później – w sobotę 18 czerwca – także w ruinach, o godz. 19.00 rozpocznie się Silent Disco, czyli cicha dyskoteka. Muzyka popłynie nie z głośników, a przez słuchawki. Przy pomocy jednego przycisku będzie można wybierać rytmy, przy których chcemy się bawić: retro disco, electronic & alternative dance, latino. Ruiny teatru – jak podczas dyskotek w najlepszych klubach – zostaną efektownie podświetlone. Pod tarasem powstanie strefa Chill & gastro, czyli strefa relaksu z wystrzałowymi napojami. Wstęp na wydarzenie płatny – 10 zł.

Czerwcówkę 25 czerwca zakończy koncert Gorączka Świętojańskiej Nocy, czyli wieczór z muzyką folkową we współczesnym, alternatywnym wydaniu z elementami popu, rocka i techno! Igrową łąkę przy ul. Akademickiej rozgrzeją zespoły: Fanfara Awantura, Taraka z gościnnym udziałem Amelki oraz muzycy z projektu Mickiewicz, Stasiuk i Haydamaky. Nie zabraknie ukraińskich akcentów, odniesień do natury i żywiołów. Na łące stanie też strefa gastronomiczna. Wstęp na wydarzenie wolny. Początek o godz. 19.00.

Wszystkie szczegóły zainteresowani znajdą na stronie www.ckvictoria.pl