Aktualności | Daj się złapać na „Haczyk”!

Daj się złapać na „Haczyk”!

Fot. materiały organizatora

Daj się złapać na „Haczyk”!

Opublikowane: 08.09.2023 / Sekcja: Kultura 

W najbliższym tygodniu Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na dwa kolejne wydarzenia w ramach festiwalu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”. Dla miłośników literatury zaplanowano spotkanie autorskie z Jarosławem Mikołajewskim, a na sympatyków dwóch kółek czeka rowerowa gra miejska.

Gra „Jedź na żywioł” odbędzie się na terenie naszego miasta od 11 do 16 września – adresowana jest do graczy indywidualnych, a także grup od 2 do 4 osób. Podczas rozgrywki każdy przeniesie się do roku 2053 i wcieli się w postać młodego maga, który chce rozpocząć swoją edukację w Akademii Magii. Aby tego dokonać, należy stawić czoła wielu wyzwaniom i odnaleźć hasło, dzięki któremu otworzą się wrota uczelni.

W tym samym tygodniu, a dokładnie we wtorek 12 września, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich miłośników literatury. W Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17 odbędzie się bowiem spotkanie autorskie z Jarosławem Mikołajewskim – poetą, pisarzem, tłumaczem z języka włoskiego, autorem książek dla dzieci, eseistą i publicystą. Mikołajewski wydał kilkadziesiąt książek, jest laureatem nagród literackich i artystycznych, m.in. Nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny, Nagrody Literackiej m. st. Warszawy oraz Nagrody „Nowej Okolicy Poetów”. Dwukrotnie został nominowany do Literackiej Nagrody „Nike” i Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. Rozmowę poprowadzi Juliusz Pielichowski.

Przypomnijmy, że „Haczyk” odbywa się w naszym mieście już po raz szósty. Tym razem głównym motywem wydarzenia są żywioły – ujęte w szerokim kontekście literackim i artystycznym. Festiwal stanowi okazję m.in. do refleksji na temat najważniejszych wyzwań współczesnego człowieka, takich jak zmiany klimatyczne, kryzys migracyjny czy wykluczenie społeczne.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej biblioteka.gliwice.pl lub w aplikacji [GAMA].

Plakat promujący miejską grę rowerową "Jedź na żywioł" Plakat promujacy spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim