Aktualności | Dzieło Mozarta w nowej odsłonie

Dzieło Mozarta w nowej odsłonie

Fot. Materiały organizatora

Dzieło Mozarta w nowej odsłonie

Opublikowane: 17.05.2023 / Sekcja: Kultura 

Czas na kolejną transmisję z cyklu „Metropolitan Opera na żywo”. Na nowojorskiej scenie zadebiutuje Ivo van Hove z nową inscenizacją tragikomedii „Don Giovanni” Amadeusa Mozarta.

Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3) kontynuuje prezentacje z cyklu „Metropolitan Opera na żywo”. W sobotę, 20 maja, na ekranie pojawi się „Don Giovanni” – dzieło Amadeusa Mozarta. To nowa inscenizacja znanej tragikomedii, której reżyserem jest Ivo van Hove – laureat nagrody Tony. Orkiestrę poprowadzi dyrygentka Nathalie Stutzmann.

„Don Giovanni” to opowieść o oszustwie i potępieniu, która rozgrywa się w abstrakcyjnym krajobrazie architektonicznym oddającym mroczne strony historii i jej bohaterów. W roli głównej wystąpi baryton Peter Mattei jako charyzmatyczny Don Giovanni. Na scenie towarzyszyć mu będą bas-baryton Adam Plachetka jako Leporello, a także sopranistki Federica Lombardi, Ana María Martínez i Ying Fan jako Donna Anna, Donna Elvira i Zerlina. Zobaczymy też tenora Bena Blissa w roli Don Ottavia.

Transmisja opery rozpocznie się o godz. 18.55. Szczegółowe informacje dotyczące spektaklu i biletów dostępne są na stronie internetowej amok.gliwice.pl

Plakat promujący wydarzenie