Aktualności | Gliwice #BliskoKultury. Gala Fryderyków w Arenie

Gliwice #BliskoKultury. Gala Fryderyków w Arenie

Gliwice #BliskoKultury. Gala Fryderyków w Arenie

Opublikowane: 17.03.2023 / Sekcja: Kultura 

22 kwietnia nasze miasto będzie gospodarzem imprezy Fryderyk Festiwal 2023. W Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50) odbędzie się Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Wystąpią: T.Love, Mrozu, Sara James, Julia Wieniawa, Szczyl, Smolasty i Behemoth.

„Fryderyki” to nagrody muzyczne przyznawane przez Akademię Fonograficzną Związku Producentów Audio-Video. W tym gronie jest ponad 1900 osób z branży, między innymi artystów i dziennikarzy muzycznych. Statuetka nawiązuje do imienia najsłynniejszego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina. W gronie laureatów tej nagrody są najważniejsi współcześni muzycy, a gala rozdania „Fryderyków” jest dużym wydarzeniem.

Bardzo cieszy mnie, że to właśnie w Gliwicach odbędzie się ceremonia rozdania najbardziej prestiżowych polskich nagród muzycznych. Fryderyki mają swoje niekwestionowane miejsce w polskiej branży muzycznej. Jestem przekonany, że Arena Gliwice to doskonałe miejsce na organizację tego typu wydarzenia i że dzięki możliwościom, jakie stwarza, i entuzjazmowi organizatorów będziemy świadkami niezwykłej uroczystości. W imieniu całego miasta serdecznie zapraszam do Gliwic zarówno artystów, jak i fanów polskiej muzyki – komentuje prezydent Gliwic Adam Neumann.

Nieskończone emocje

Hasłem Areny Gliwice są „Nieskończone emocje”. Takie zapewnią występy gwiazd Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, podczas której zostaną wręczone statuetki w tych kategoriach. Będzie to punkt kulminacyjny tegorocznego festiwalu, a wydarzenie uświetnią najgorętsze nazwiska na polskiej scenie.

O godz. 19.00 w małej arenie odpalona zostanie prawdziwa muzyczna petarda. Gwiazdą koncertowego wieczoru będzie zespół T.Love – jedna z najlepszych rockowych orkiestr w Polsce. Przebojem na gliwicką scenę wedrze się także Mrozu. Nie zabraknie też artystek młodszego pokolenia – w Arenie Gliwice zaśpiewają Sara James i Julia Wieniawa. Rapowe ziarno zasieją panowie Szczyl i Smolasty. Za muzyczną, metalową eksplozję będzie odpowiadał zespół Behemoth. To będzie ostra, koncertowa jazda bez trzymanki!

Bilety w cenie 108 i 118 zł są dostępne na portalu Ticketmaster.pl.