Jazzowa pora roku

Uaktualniono: 06.10.2020 / Sekcja: / pdf
dwóch mężczyzn, czarno-białe zdjęcie Krzysztof Herdzin i Mietek Szczesniak (fot. materiały organizatora)

W ramach dziewiętnastej edycji cyklu koncertowego „Czwartek Jazzowy z Gwiazdą” tej jesieni czeka nas w Gliwicach sześć niezwykłych muzycznych spotkań. Śląski Jazz Club zaprasza na pierwszy koncert już 8 października.

Jako pierwsza wystąpi wyjątkowa Monika Borzym. Obdarzona intrygującym, ciepłym głosem wokalistka zaczaruje publiczność zgromadzoną w Młodzieżowym Domu Kultury w Bojkowie (ul. Parkowa 5). Początek o godz. 20.00. Tydzień później, 15 października, z okazji 10-lecia działalności scenicznej zagra High Definition Quartet. Muzykom będzie towarzyszyć gościnnie Igor Boxx. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00 w bojkowskim MDK-u.

Na 22 października zaplanowano aż dwa świetne jazzowe koncerty. O godz. 19.00 na Scenie Bojków w „emdeku” wystąpi Przemek Strączek Trio. Zespół świetnego gliwickiego gitarzysty tego wieczoru zagra z Andym Sheppardem, jednym z najważniejszych brytyjskich saksofonistów jazzowych. O godz. 20.30 na publiczność czeka prawdziwa jazzowa wisienka na torcie: wspólny występ Mietka Szcześniaka i Krzysztofa Herdzina. Popularny wokalista i uznany pianista połączą siły i sięgną po światowe przeboje muzyki rozrywkowej. Niezapomniane utwory Johna Lennona, Marvina Gaye'a czy The Rolling Stones zabrzmią w aranżacji na głos, fortepian, kontrabas i instrumenty perkusyjne.

A w listopadzie w Gliwicach będziemy gościć dwie świetne wokalistki – Ewę Urygę (19.11) i Dorotę Miśkiewicz (26.11). Ewa Uryga złoży muzyczny hołd wielkiej Mahalii Jackson, a Dorocie Miśkiewicz na scenie będzie towarzyszył Henryk Miśkiewicz, uważany za najlepszego polskiego saksofonistę altowego.

Szczegółowe informacje na temat Czwartków Jazzowych z Gwiazdą są dostępne na stronie sjc.pl. Bilety można kupić na portalu Bilety24. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

gitarzysta, czarno-białe zdjęcie
Andy Sheppard (fot. materiały organizatora)
zespół muzyków
High Definition Quartet
kobiety z piórami we włosach
Monika Borzym (fot. materiały organizatora)
gitarzysta, czarno-białe zdjęcie Andy Sheppard (fot. materiały organizatora)
zespół muzyków High Definition Quartet
kobiety z piórami we włosach Monika Borzym (fot. materiały organizatora)