Aktualności | Klimatyczny koncert i wystawa w Cechowni

Klimatyczny koncert i wystawa w Cechowni

Fot. materiały organizatora

Klimatyczny koncert i wystawa w Cechowni

Opublikowane: 25.05.2023 / Sekcja: Kultura 

To będzie dzień artystycznych doznań. W piątek, 26 maja, w Cechowni wystąpi The Missing Part. Koncert poprzedzi wernisaż wystawy „Digital Vintage” Krzysztofa Marka Bąka. Początek o godz. 18.00.

Artystyczny wieczór w Cechowni (ul. Bojkowska 35a) otworzy wernisaż wystawy dr. hab. Krzysztofa Marka Bąka, prof. Uniwersytetu Śląskiego – artysty specjalizującego się w ekslibrisie artystycznym oraz małej formie graficznej, laureata wielu nagród i wyróżnień. W maju tego roku otrzymał prestiżowy medal Walter von Zur Western Medaille przyznany przez Deutsche Exlibris-Gesellschaft e.V. za wybitne zasługi dla ruchu ekslibrisowego. Został tym samym drugim Polakiem, któremu przyznano to wyróżnienie. Na wystawie w Gliwicach prezentowane będą nie tylko ekslibrisy, ale również grafiki cyfrowe. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

Po wernisażu GCNT Cechownia i stowarzyszenie Nowa Cechownia zapraszają na koncert Natalii Kwiatkowskiej i Roberta Kapkowskiego, czyli duetu The Missing Part. Artyści zagrają  autorskie piosenki z debiutanckiej płyty, a także własne aranżacje utworów m.in Henryka Warsa, Bronisława Kapera, Ewy Demarczyk, Etty James i Arethy Franklin. 

Natalia i Robert to wokalistka i gitarzysta znani z zespołu Cheap Tobacco. Z tęsknoty za subtelnymi dźwiękami zaczęli występować w duecie, prezentując muzykę nawiązującą do takich gatunków, jak m.in. blues i soul. Za swoją twórczość otrzymali ponad 30 nagród i wyróżnień, a Natalia czterokrotnie została ogłaszana najlepszą polską wokalistką bluesową.

Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia i biletów dostępne są na stronie internetowej cechownia-gliwice.pl.

Plakat promujący koncert The Missing Part Plakat promujący wystawę Krzysztofa Marka Bąka