Aktualności | Kolejny weekend wrażeń z MBP w Gliwicach

Kolejny weekend wrażeń z MBP w Gliwicach

Kolejny weekend wrażeń z MBP w Gliwicach

Opublikowane: 12.07.2021 / Sekcja: Kultura 

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na kolejny weekend wrażeń, czyli do strefy edukacyjno-kulturalnej w ramach wydarzenia Summer Arena.

W sobotę 17 lipca o godz. 17.30 gościem na małej scenie będzie pisarz Michał Rusinek – pisarz, poeta i tłumacz, były sekretarz Wisławy Szymborskiej. Autor tekstów piosenek, m.in. Grzegorza Turnaua, Doroty Miśkiewicz i Anny Marii Jopek.

A w niedzielę 18 lipca o godz. 19.00 mocniejsze brzemienia zapewni nam zespół TopDaDok, grający szeroko pojętą muzykę rockową.

Na warsztatach kreatywnych FunZone będzie naprawdę designersko! Stworzycie oryginalne fartuszki kuchenne i czapki kucharskie, ozdobicie t-shirty swoimi grafikami i wykonacie piękne boho ozdoby do mieszkania. Pogracie w duże gry i odpoczniecie w leżakowej strefie chill.

W strefie EduZone spędzicie czas na zajęciach programowania, językowych, efektywnej nauki i pamięci, treningu kreatywności i akademii żonglowania. Fantastyczną zabawę zagwarantują specjalnie opracowane modele do konstruowania i programowania LEGO We Do oraz Spike Prime, którymi potem będzie można stoczyć prawdziwy wyścig!

Na stoisku Biblioteki czekać będą oczywiście zabawy i quizy literackie, książki do wypożyczania i nasi wspaniali Bibliotekarze! W sobotę, na swoje stanowisko informacyjne dotyczące rodzicielstwa zastępczego, z małym kącikiem dla dzieci z kolorowankami, balonami itp. zaprasza również Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Gliwicach
 
Do stref FunZone i EduZone zapraszamy w godz. 15.00-19.00. Wszystkie atrakcje są bezpłatne i przygotowane zostały przez Miejską Bibliotekę Publiczna w Gliwicach w ramach wydarzenia Summer Arena.