Kolejowy świat w miniaturze

Uaktualniono: 03.09.2019 / Sekcja: / pdf
kolejki fot. materiały organizatora

Najciekawsze modele i makiety linii kolejowych ze stacjami i bocznicami, nauka prowadzenia pociągów i sterowania ruchem, warsztaty modelarskie – to i wiele więcej czeka na miłośników kolei 28 i 29 września w Arenie Gliwice. Wystawa „Miniaturowa Polska – Świat wokół kolei” oczaruje małych i dużych!

Niezwykła ekspozycja po roku wraca do Gliwic! W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Akademickiej 50 będzie wszystko dla wielbicieli kolei w każdym wieku. Po najciekawszych modelach i makietach linii kolejowych będą jeździć „historyczne” pociągi!  Na makietach ćwiczebnych będzie także można samodzielnie sterować ruchem kolejowym.

Dzieci będą mogły coś własnoręcznie zbudować, skleić i stworzyć – kto wie, może połkną modelarskiego bakcyla? Dorośli spotkają się z najlepszymi modelarzami z całej Polski, będą też mogli uzupełnić swoje kolekcje o nowe modele albo wyszperać akcesoria do budowy makiet i dioram.

Impreza odbędzie się na małej arenie w sobotę i niedzielę między godz. 10.00 a 18.00. Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Katowicach. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. (mm)