Aktualności | Kultura, start!

Kultura, start!

Velveteve w Cechowni (fot. R. Rąpała / Cechownia)

Kultura, start!

Opublikowane: 20.09.2022 / Sekcja: Kultura 

Masz pomysł na kulturę? Działaj! Do 28 września trwa nabór wniosków w drugiej edycji programu Start-up Kulturalny.

Centrum Kultury Victoria czeka na propozycje ciekawych działań kulturalnych w naszym mieście. W programie szczególnie punktowane będą: oryginalność, nowatorskie podejście i wykorzystanie nowych miejsc. Niech gliwicka mapa kultury i kalendarz wydarzeń się poszerzają – zaskoczcie gliwiczan!

Wsparcie oferowane dla Start-upów Kulturalnych jest zróżnicowane i dopasowane do konkretnych projektów: chodzi zarówno o środki  finansowe, jak i wsparcie merytoryczne, a także udostępnienie sali koncertowej czy wypożyczenie sprzętu, np. nagłośnienia. Regulamin konkursu był konsultowany za pośrednictwem platformy partycypacyjnej DecydujMY Razem. W pierwszej edycji przyznano cztery dofinansowania, teraz czas na kolejne inicjatywy.

Efekty pierwszego, pilotażowego programu Start-up Kulturalny już są widoczne. Za nami – połączona z koncertem – premiera teledysku grupy Velveteve w gliwickiej Cechowni. Lada moment inicjatywa społeczna SUBU See U Be U zaprosi nas do tańca w ramach projektu „Kultura zbliża – Salsa Central”. Start-up Kulturalny ma promować kulturę, ułatwiać twórcom działanie. Liczymy, że dzięki pomysłom zgłoszonym do kolejnych edycji, świetne inicjatywy trafią też do dzielnic Gliwic – mówi Paweł Ciepliński, dyrektor Centrum Kultury Victoria.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu są dostępne na stronie ckvictoria.pl.