Aktualności | Kulturalny rozkład jazdy: 24–26 czerwca

Kulturalny rozkład jazdy: 24–26 czerwca

Kulturalny rozkład jazdy: 24–26 czerwca

Opublikowane: 24.06.2022 / Sekcja: Kultura 

Pierwszy weekend wakacji zapowiada się bardzo ciekawie. Na tak zwanej łące igrowej przy ul. Akademickiej wystąpią zespoły Taraka, Fanfara Awantura oraz projekt Mickiewicz, Stasiuk i Haydamaky, a w Wilczym Gardle zainaugurujemy Letnie Kino Plenerowe.

piątek 24 czerwca

  • O godz. 18.00 w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5) wystąpi Dominika Kocur z zespołem.
  • W Teatrze Miejskim (ul. Nowy Świat 55–57) o godz. 19.00 rozpocznie się Wieczór Teatromana. Widzowie najpierw zobaczą spektakl „Wszystko w rodzinie” Raya Conneya w reżyserii Andrzeja Nejmana, a później spotkają się z twórcami.

sobota 25 czerwca

  • Maraton swingowy RockIN’ Summer to jedna z naszych propozycji na rozpoczęcie wakacji. Na godz. 10.00 w Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50) zapraszamy wszystkich chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności do niezapomnianej muzyki lat 50. i 60. oraz utworów, bez których trudno wyobrazić sobie świat tańców swingowych.
  • O godz. 16.00 w Centrum 3.0 – Gliwickim Ośrodku Działań Społecznych rozpocznie się koncert w ramach IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon”.
  • O godz. 19.00 na łące igrowej (ul. Akademicka, obok parku Chrobrego) rozpocznie się Gorączka Świętojańskiej Nocy. Wystąpią Taraka z Amelką, Fanfara Awantura i muzycy z projektu Mickiewicz, Stasiuk i Haydamaky..
  • Kino Amok zaprasza na przegląd filmowy „7 × Jarmusch”. O godz. 18.00 wyświetlony zostanie horror „Tylko kochankowie przeżyją”, a o godz. 20.15 komediodramat „Kawa i papierosy”.

niedziela 26 czerwca

  • O godz. 16.15 w ramach Kinowego podwieczorku dla całej rodziny w kinie Amok zaplanowano „Wierszyki domowe na ekranie”. To kinowy film dla dzieci zrealizowany w technice kombinowanej, łączącej animacje ze zdjęciami nakręconymi kamerą filmową.
  • Letnie Kino Plenerowe przyjeżdża do Wilczego Gardła. O godz. 18.00 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Lewkonii 2) zostanie wyświetlony film „Amazonia”, a o godz. 20.00 rozpocznie się projekcja obsypanego nagrodami koreańskiego filmu „Parasite”.
  • Na godz. 19.00 zapraszamy do podwórka przy ul. Bednarskiej 8. Wystąpi zespół Maryleen, który gra akustyczną muzykę autorską z pogranicza poezji śpiewanej, jazzu i bluesa.
  • O godz. 19.30 w kinie Amok rozpocznie się retransmisja koncertu „Między gwiazdy. Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa”. W programie jest muzyka z „Harry’ego Pottera”, „Gwiezdnych Wojen”, „E.T., Drakuli”, „Czarownic z Eastwick”, „Indiany Jonesa i poszukiwaczy zaginionej Arki”, „Listy Schindlera” i innych. (mm)

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz.