Aktualności | Kulturalny rozkład jazdy: 28–30 lipca

Kulturalny rozkład jazdy: 28–30 lipca

Kulturalny rozkład jazdy: 28–30 lipca

Opublikowane: 28.07.2023 / Sekcja: Kultura 

Finał XVI Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy” to tylko jedna z propozycji na nadchodzący weekend. W Gliwicach jak zwykle będzie się działo!

piątek 28 lipca

  • Rynek Kultury tradycyjnie rozpocznie się o godz. 19.00 otwarciem letniego tarasu Ruin. O godz. 20.00 w Ruinach Teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) ruszy część artystyczna. Zostanie zaprezentowany poemat muzyczny „Progrom” z muzyką Alex Freiheit i Wacława Zimpla. Wstęp wolny.
  • W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ludomira Różyckiego (ul. Księcia Ziemowita 12) odbędzie się koncert „Muzyka na królewskim dworze Sasów”, który zainauguruje 24. Gliwicki Festiwal Bachowski. Początek o godz. 19.00.

sobota 29 lipca

  • Muzeum w Gliwicach zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Fajanse ze zbiorów Muzeum w Gliwicach. Od XVII do połowy XIX wieku”. Początek o godz. 11.30 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 3). Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
  • Pora na finał tegorocznej edycji Uliczników! O godz. 16.00 w parku Chopina młodzi widzowie zobaczą spektakl „Danka – złodziejka w akcji” w wykonaniu Teatru Barnaby. O godz. 19.00 na deskach Teatru Miejskiego (ul. Nowy Świat 55–57)  wystąpią Luis i  Pedro Sartori do Vale z „Dois” (obowiązują bezpłatne wejściówki).

niedziela 30 lipca

  • Na 24. Gliwickim Festiwalu Bachowski „Recital organowy” zaprezentuje Megumi Hamaya. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 w Katedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła (ul. Jana Pawła II 5).
  • Letnie Kino Plenerowe przenosi się do Sośnicy. Na skwerze przy basenie „Neptun” wyświetlone zostaną filmy: „Wyrolowani” (godz. 18.00) i „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!” (godz. 20.00). Wstęp wolny.

Wszystkie wydarzenia są publikowane w aplikacji [GAMA] i na gama.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie do kalendarza poprzez formularz.