Kulturalny rozkład jazdy: 29–31 października

Dodano: 29.10.2021 / Sekcja:
banner

Koncert Wiesława i Martyny Ciecieręgów zakończy w piątek Gliwickie Spotkania Literackie „Haczyk”. Co jeszcze będzie się działo w nadchodzący weekend? Jak co tydzień zapraszamy na nasz Kulturalny rozkład jazdy!

  • W piątek 29 października od godz. 17.00 do 18.45 dzieci zagrają w szachy. Zajęcia w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (ul. Perkoza 12) poprowadzą trenerzy Akademii Szachowej Gliwice.
  • 29 października o godz. 18.00 w Centrum Sportowo-Kulturalnym „Łabędź” (ul. Partyzantów 25) rozpocznie się koncert Martyny i Wiesława Ciecieręgów. Wydarzenie zakończy Gliwickie Spotkania Literackie „Haczyk”.
  • W piątek o godz. 19.30 w klubie Spirala (Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, ul. Pszczyńska 85) odbędzie się druga odsłona festiwalu Punk Generation. Zaplanowano spotkanie autorskie z Adą Lyons-Dąbrowską, autorką książki „Polski Punk 1978–84” i koncert Ulicznego Opryszka.
  • W sobotę 30 października o godz. 10.00 w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5) rozpoczną warsztaty umuzykalniające dla dzieci – „Mini Nutki – zabawy z muzyką”.
  • Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) w ostatni weekend miesiąca zaprasza do obejrzenia „Przygód Tomka Sawyera” w reżyserii K. Materny i spektaklu „Powrót” (reż. M. Zdunik).
  • Kino studyjne Amok (ul. Dolnych Wałów 3) także przygotowało kilka ciekawych propozycji filmowych na weekend. Wśród nich jest między innymi „Wesele” Wojciecha Smarzowskiego.
  • Do Muzeum w Gliwicach zapraszamy na wystawy czasowe. W Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) można zobaczyć ekspozycję „Najwyższej próby! Rzeźbiarze i rzeźby 1. połowy XX w. na Górnym Śląsku”, a w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Poniatowskiego 14), tylko do końca października, jest prezentowana wystawa „Nowe zagospodarowanie historycznego żydowskiego domu przedpogrzebowego w Tarnowskich Górach”. Na Rynku aż do końca roku są eksponowane plansze prezentujące życie i twórczość Tadeusza Różewicza.
  • Także MBP w Gliwicach zaprasza na wystawy. W Biblioforum (Centrum Handlowe Forum, ul. Lipowa 1) eksponowane są fotografie Antona Svrčka (20 prac z cyklu „W mieście i poza miastem”) i Kordiana Pawlaka („Orońsko 1”). W galerii Perkoz (Filia nr 5 MBP w Gliwicach) jest prezentowana ekspozycja „CrossWorlds” Jeffa McConnella i Diany Pankovej. Te wystawy wpisują się w IX Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej – OFFO 2021. Natomiast w Filii nr 30 MBP w Gliwicach (ul. Partyzantów 25) można zobaczyć ekspozycję „Lem literackim patronem roku 2021”.

Wszystkie wydarzenie kulturalne w Gliwicach są publikowane w kalendarzu na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem i chcesz zaprosić mieszkańców na koncert, spektakl, wystawę na terenie miasta? Dodaj swoje wydarzenie poprzez formularz!