Kulturalny rozkład jazdy: 6–8 sierpnia

Dodano: 06.08.2021 / Sekcja:
kolaż zdjęć z wydarzeń w fioletowych barwach z napisem Kulturalny rozkład jazdy

W ten weekend koncertem Stanisława Soyki rozpocznie się Parkowe Lato. Trwają wydarzenia w ramach Summer Areny, a Kino Plenerowe odwiedzi kolejną dzielnicę. Dobiega też końca wakacyjna przerwa w kinie studyjnym Amok. Zapraszamy na kulturalny weekend w Gliwicach!

  • Od piątku 6 sierpnia znowu będzie można oglądać filmy w kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3). A na dobry początek mamy dla was film biograficzny „Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza”, animowany film fantasy dla całych rodzin „Raya i ostatni smok”, „Sound of Metal”, nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu „Nomadland”, kryminalną balladę „Berlin Alexanderplatz” i komedię „Weselny toast”.
  • W ramach pierwszego koncertu z cyklu „Parkowe Lato” w sobotę 7 sierpnia w parku Chopina wystąpi Stanisław Soyka z zespołem. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30.
  • A co będzie słychać w Summer Arenie? W sobotę w Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50) między godz. 15.00 a 18.00 wystąpi zespół Foliba, czyli energetyczne afrykańskie bębny. W niedzielę 8 sierpnia tradycyjnie spotkamy się z pisarzem. Tym razem gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach będzie Łukasz Orbitowski. Początek o godz. 16.00 w Arenie Gliwice. Oprócz tego zapraszają strefy warsztatów EduZone i FunZone.
  • W sobotę na Rynku odbędzie się występ kuglarzy (godz. 18.00), a w niedzielę – koncert akordeonowy „Z przebojem przez świat” (godz. 17.00). Gliwicki Rynek poleca się na popołudnia!
  • W niedzielę przy Radiostacji (ul. Tarnogórska 129) o godz. 18.00 rozpocznie się Kino Plenerowe. Dzieci zobaczą „Był sobie pies 2”, a później dorośli obejrzą „Midway”.
  • W niedzielę o godz. 19.00 będzie ciekawy koncert zespołu UHUHU. Muzycy wystąpią w plenerze, w podwórku przy ul. Bednarskiej 8.

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz. (mm)