Aktualności | Lato z Radiem nadaje spod Radiostacji

Lato z Radiem nadaje spod Radiostacji

Lato z Radiem nadaje spod Radiostacji

Opublikowane: 08.07.2021 / Sekcja: Kultura 

Trudno wyobrazić sobie wakacje bez Lata z Radiem i słynnej Polki Dziadek, która jest najbardziej rozpoznawalnym sygnałem radiowym w Polsce. W tym roku ten wyjątkowy  program Polskiego Radia obchodzi swoje 50-lecie.

I właśnie podczas jubileuszowej edycji Lato z Radiem zawita do Gliwic! Nie mogło być inaczej, skoro słuchacze w głosowaniu na letni hit turystyczny Listy Przebojów PL Lata z Radiem wybrali wizytę w Muzeum w Gliwicach! O naszym muzeum, a także wielu innych atrakcjach kulturalnych, historycznych i turystycznych miasta nad Kłodnicą cała Polska (i nie tylko) będzie mogła usłyszeć w programie Lata z Radiem w najbliższą sobotę, 10 lipca, podczas audycji na żywo.

Audycja ta,  w paśmie przedpołudniowym, miedzy godz. 09.00 a 12.00, nadawana będzie spod drewnianego masztu Radiostacji – symbolu naszego miasta. Wśród zaproszonych gości, z którymi rozmawiać będzie redaktor Sława Bieńczycka, będą muzealnicy, a także autorzy bestsellerowych publikacji wydanych przez Muzeum w Gliwicach: dr Bogusław Tracz oraz Ewa Pokorska-Ożóg, miejska konserwator zabytków, która uchyli rąbka tajemnicy dotyczącej swojej najnowszej, poświęconej Gliwicom książki pod tytułem „Kolory Miasta”. Choć oficjalna promocja liczącej ponad 500 stron publikacji czeka nas dopiero we wrześniu, to książka już jest w sprzedaży.

Kilka egzemplarzy „Kolorów miasta” trafi  do słuchaczy już podczas sobotniego programu Lata z Radiem! 10 lipca nadajemy spod Radiostacji! Bądźcie z nami i słuchajcie Lata z Radiem!

To, że Gliwice są interesującym miastem dla miłośników historii, zabytków i fascynującego splotu różnorodnych kultur – nie ulega wątpliwości. Publikując książki i przewodniki, organizując wystawy, prowadząc zajęcia edukacyjne – promujemy dziedzictwo kulturowe grodu nad Kłodnicą wśród jak najszerszego grona odbiorców. Wspaniałą dla nas nagrodą jest to, że to właśnie sami odbiorcy, słuchacze Lata z Radiem, wskazali Gliwice i Muzeum w Gliwicach jako must have na wakacyjnych trasach! Nasze miasto odkrywać można na wiele sposobów, o czym opowiemy podczas sobotniej audycji na żywo nadawanej w pasmie o największej słuchalności o tej porze roku w naszym kraju – mówi dyrektor Muzeum w Gliwicach, Grzegorz Krawczyk.

(materiały organizatora)

zdjęcie Radiostacji z lotu ptaka