Aktualności | Maluchy w krainie dźwięku. Koncerty z myślą o najmłodszych

Maluchy w krainie dźwięku. Koncerty z myślą o najmłodszych

Fot. Freepik

Maluchy w krainie dźwięku. Koncerty z myślą o najmłodszych

Opublikowane: 15.03.2024 / Sekcja: Kultura 

Muzyka, ruch i zabawa – to wszystko czeka na rodziny z niemowlętami i dziećmi do lat 6, a także na rodziny spodziewające się potomstwa. Centrum Kultury Victoria zaprasza do Bojkowa na kolejne koncerty z cyklu „Maluchy w krainie dźwięku”.

Koncerty inspirowane są badaniami i doświadczeniem prof. Edwina E. Gordona – muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki, badacza związanego z Uniwersytetem Temple w Filadelfii oraz University of South w stanie Kolumbia, który dowiódł, że oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii, można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności.

Zajęcia mają wiele zalet – stymulują zdolności komunikacyjne dzieci, poprawiają płynność mowy i dykcję. Ponadto maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoją uwagę, co wpływa na ich rozwój intelektualny.

Koncerty z cyklu „Maluchy w krainie dźwięku” łączą elementy zajęć i zabaw nie tylko umuzykalniających, ale także ruchowych i teatralnych. Odbywają się w swobodnej, prawie piknikowej atmosferze – na kolorowych matach i kocykach, bez podziału na publiczność i wykonawców. Czas trwania koncertu jest dostosowany do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut.

Wykonawcami są doświadczeni we współpracy z dziećmi muzycy i pedagodzy, którym przewodzi Dorota Banaś – skrzypaczka, wokalistka, animatorka kultury, zaś pomysłodawcą i realizatorem cyklu jest Grażyna Miczka (mCLASSIC).

Najbliższy koncert – „Perkusja, czyli od klasyki do Afryki – odbędzie się 17 marca i rozpocznie o godz. 11.00 na Scenie Bojków (ul. Parkowa 5). Kolejne spotkanie z serii zaplanowano na 14 kwietnia. Więcej o wydarzeniu i biletach na ckvictoria.pl. (CKV/bb)

Baner z napisem "Maluchy w krainie dźwięku"