Aktualności | Mistrzowski koncert

Mistrzowski koncert

Daniel Stabrawa (fot. materiały organizatora)

Mistrzowski koncert

Opublikowane: 25.11.2022 / Sekcja: Kultura 

W dorocznym koncercie z cyklu „Mistrzowskie interpretacje” Gliwickiej Orkiestrze Kameralnej będzie towarzyszył skrzypek Daniel Stabrawa. Były koncertmistrz Filharmoników Berlińskich wystąpi o godz. 18.00 w niedzielę 27 listopada na Scenie Bajka (kino Amok, ul. Dolnych Wałów 3).

Daniel Stabrawa to jeden z najciekawszych skrzypków i dyrygentów naszych czasów. Pierwszym koncertmistrzem w orkiestrze Berliner Philharmoniker był od 1986 do 2021 roku. Pracował pod batutą takich mistrzów jak Herbert von Karajan, Claudio Abbado czy Simon Rattle.

Podczas koncertu „Mistrzowskie interpretacje” zabrzmi między innymi Suita na orkiestrę smyczkową Michała Spisaka, jednego z czołowych przedstawicieli neoklasycyzmu w muzyce polskiej. Publiczność usłyszy także Concerto notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową Mikołaja Góreckiego i I Koncert skrzypcowy B-dur KV 207 Wolfganga Amadeusa Mozarta. Na koniec pełnego muzycznych wrażeń wieczoru zabrzmi Symfonia nr 7 d-moll na orkiestrę smyczkową Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego.

Koncert „Mistrzowskie interpretacje” jest dofinansowany z budżetu miasta Gliwice. Bilety są do kupienia w kasach Teatru Miejskiego i na stronie teatr.gliwice.pl.