Aktualności | Mistrzowski recital w Willi Caro

Mistrzowski recital w Willi Caro

G. Silva/fot. materiały organizatora

Mistrzowski recital w Willi Caro

Opublikowane: 24.11.2023 / Sekcja: Kultura 

26 listopada zabrzmi kolejny koncert w ramach „Podwieczorków muzycznych w Willi Caro”. W zabytkowym oddziale gliwickiego muzeum wystąpi wybitna polska śpiewaczka operowa Gabriela Silva.

Gabriela Silva przez wiele lat była związana z Warszawską Operą Kameralną, gdzie debiutowała rolą Paminy w „Czarodziejskim Flecie” W. A. Mozarta. Następnie współpracowała jako solistka z Operą Nova i z Operą Wrocławską. Koronną rolą śpiewaczki była Abigaille w operze Nabucco G. Verdiego, którą wykonywała w Bydgoszczy, Bytomiu, Szczecinie, Porto w Portugalii oraz podczas licznych tournée po Europie. Występowała na renomowanych scenach operowych i estradach koncertowych świata, jak m.in. Filharmonia Berlińska. Wielokrotnie uczestniczyła w Festiwalach Mozartowskich w Madrycie. Jest również profesorem tytularnym i prowadzi klasy śpiewu solowego w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W Gliwicach zaprezentuje program złożony z popisowych arii i duetów największych mistrzów opery włoskiej przełomu XIX i XX wieku – W. A. Mozarta, G. Verdiego, G. Pucciniego, U. Giordana. Podczas występu towarzyszyć będą jej Oskar Silva (baryton) oraz Ichin Nyamaa (fortepian). Koncert poprowadzi Piotr Oczkowski.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a). Zapraszają Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych, Muzeum w Gliwicach i Centrum Kultury Victoria.

Bilety w cenie 16 i 12 zł można kupić w Centrum 3.0 (ul. Studzienna 6, śr. – pt., godz. 14.00–18.00), a także bezpośrednio przed koncertem. Projekt dofinansowany jest z budżetu Miasta Gliwice. Więcej na muzeum.gliwice.pl. (bb)

Gabriela Silva