Aktualności | Moc atrakcji na Rynku Kultury

Moc atrakcji na Rynku Kultury

Max MagicFX/fot. A. Duda-Kordus/UM w Gliwicach

Moc atrakcji na Rynku Kultury

Opublikowane: 09.07.2024 / Sekcja: Kultura 

Stało się – już po raz trzeci otworzył się Rynek Kultury, a kulturalne serce Gliwic znów zabiło szybciej. Przed nami kolejne dni wypełnione atrakcjami i sztuką na najwyższym poziomie. Gotowi?

Magicznie rozpoczął się tegoroczny Rynek Kultury, który 5 lipca zainaugurowała grupa Max MagicFX. Po czarującym spektaklu iluzjonistycznym przyszła pora na kolejne wydarzenia. Na początek – autorski projekt teatralno-muzyczny grupy Muzikanty.

12 lipca: Objazdowe Nieme Kino

Artyści zabiorą was do świata obrazu, proponując szeroki przekrój kina światowego. Wszystkie prezentowane filmy mają jednak jeden „mankament” – nie mają dźwięku. Ale bez obaw! Muzykę, dialogi, odgłosy, a od czasu do czasu nawet efekty specjalne generuje na żywo trzech Operatorów, grając na wszystkim, co wpadnie im w ręce. Obraz filmowy przenika się z rzeczywistością, a szalone trio sięga do prawdziwych, odrobinę nadgryzionych zębem czasu instrumentów. To warto nie tylko zobaczyć, ale i usłyszeć!

Wydarzenie odbędzie się 12 lipca o godz. 19.00 i 21.00 w Ruinach Teatru Victoria i jest przeznaczone dla osób powyżej 12. roku życia. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują jednak wejściówki – rezerwacja i odbiór możliwe są w Ruinach Teatru Victoria przy al. Przyjaźni 18 (tel. 32/444-28-12, wew. 12), w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy ul. Składowej 8A (Centrum Przesiadkowe) oraz – w miarę dostępności – bezpośrednio przed spektaklem w foyer Ruin Teatru.

19 lipca: Tryp Tych Tryo

A w kolejny piątek? Będzie muzycznie! 19 lipca o godz. 20.00 w Ruinach Teatru Victoria zabrzmi koncert Tryp Tych Tryo – wyjątkowego międzynarodowego projektu Wojtka Mazolewskiego, w którym muzycy odwołują się do okresu Yassu, Bassisters Orchestra i nowej fali alternatywnego jazzu. Warto zainteresować się wydarzeniem już teraz, ponieważ koncert jest biletowany – bilety dostępne są online, na ckv.systembiletowy.pl, a także stacjonarnie – w kasie Kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3) oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej.

Koncert poprzedzi interaktywna instalacja „pjoter – Zjadacz Szeptów”. Początek o godz. 18.00 na alei Przyjaźni. Wstęp wolny.

Rynek Kultury to autorski projekt Centrum Kultury Victoria i propozycja na każdy wakacyjny piątek. Co tydzień, na rozpoczęcie weekendu, na alei Przyjaźni i w Ruinach Teatru Victoria czekają różnorodne atrakcje kulturalne. Godzinę przed rozpoczęciem części artystycznej dla odwiedzających Rynek Kultury otwiera się letni taras Ruin – miejsce spotkań, dyskusji i dobrej gastronomii.

Pełny harmonogram znajdziecie tutaj, a po więcej informacji możecie zajrzeć na ckvictoria.pl i do aplikacji [GAMA]. (bb)

Baner Baner