Aktualności | Muzyka Chopina w Palmiarni

Muzyka Chopina w Palmiarni

Fot. materiały organizatora

Muzyka Chopina w Palmiarni

Opublikowane: 22.03.2024 / Sekcja: Kultura 

Zbliża się finał tegorocznej Wiosny z Fryderykiem. Jubileuszową, 15. edycję festiwalu zwieńczy 24 marca koncert w wykonaniu Tomasza Rittera.

Przed nami czwarty i tym samym ostatni już koncert w ramach tegorocznej Wiosny z Fryderykiem. W najbliższą niedzielę w egzotycznej scenerii gliwickiej Palmiarni Miejskiej wystąpi Tomasz Ritter z programem „Śpiewać na fortepianie”. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30.

Tomasz Ritter jest absolwentem Konserwatorium Moskiewskiego, zwycięzcą I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie, a także laureatem wielu innych konkursów, m.in. IX Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy. Koncertuje w kraju i za granicą. W Gliwicach oprócz muzyki Fryderyka Chopina zaprezentuje także utwory Wolfganga Amadeusa Mozarta, Ludwiga van Beethovena oraz Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego.

Organizatorem Wiosny z Fryderykiem jest Centrum Kultury Victoria w Gliwicach przy współpracy Impresariatu Artystyczno-Promocyjnego Pro Arte. Pomysł realizowany jest przy finansowym wsparciu budżetu Miasta Gliwice.

Więcej o wydarzeniu i sprzedaży biletów na ckvictoria.pl. (bb)