Aktualności | Nadchodzi Parkowe Lato

Nadchodzi Parkowe Lato

Fot. materiały organizatora

Nadchodzi Parkowe Lato

Opublikowane: 04.08.2023 / Sekcja: Kultura 

Sierpniowe sobotnie wieczory w Gliwicach jak zwykle upłyną przy dźwiękach muzyki granej na żywo. Wszystko za sprawą Parkowego Lata, które już po raz 18. zawita do naszego miasta. Warto zajrzeć do parku Chopina, gdzie co tydzień o godz. 19.30 rozpoczynać się będą koncerty. Wstęp wolny.

5 sierpnia wydarzenie zainauguruje koncert „Żydowska ulica” w wykonaniu Izy Szafrańskiej – półfinalistki programu „The Voice of Poland” oraz finalistki „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Wokalistka wraz z zespołem zabierze nas w nieznany i mistyczny świat muzyki żydowskiej, usłyszymy oryginalne wokalizy i aranżacje tradycyjnych utworów.

W kolejnych dniach będzie równie ciekawie. 12 sierpnia na scenę specjalnym rowerem wjedzie znana z programu „Mam talent!” sześcioosobowa Orkiestra Na Dużym Rowerze, której ideą jest łączenie kultury z ekologią. Grupa wystąpi z programem „Maniana”.

19 sierpnia plenerową gliwicką sceną zawładnie z kolei Justyna Hubczyk-Piechota. Wokalistka wraz z czteroosobowym zespołem zaprezentuje program „Tribute to Randy Crawford” na cześć dwukrotnie nominowanej do nagrody Grammy amerykańskiej artystki. To część projektu „Pepinieria Dźwięku”, który Hubczyk-Piechota stworzyła wraz z Łukaszem Forestem Piechotą.

26 sierpnia tegoroczne Parkowe Lato zwieńczy „Transkarpackie Etno Dance” w wykonaniu grupy Luiku z Ukrainy. Artyści prezentują muzykę ukraińską, polską, romską, rumuńską, węgierską i kilku kultur bałkańskich. W wielu utworach inspiracją stała się dla nich muzyka Gorana Bregovicia. Liderem grupy jest znany w Ukrainie wokalista Dmytro Tsyperdyuk.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Victoria. Więcej informacji można znaleźć na ckvictoria.pl.

Muzycy zespołu Luiku Plakat promujący wydarzenie