Aktualności | Niedziela z muzyką Chopina

Niedziela z muzyką Chopina

Fot. Karolina Sałajczyk/materiały organizatorów

Niedziela z muzyką Chopina

Opublikowane: 15.03.2024 / Sekcja: Kultura 

Trwa jubileuszowa, 15. edycja Wiosny z Fryderykiem. W niedzielę, 17 marca, w egzotycznej scenerii gliwickiej Palmiarni Miejskiej zagra pianista Jakub Kuszlik.

Przed nami trzeci już koncert w ramach tegorocznej Wiosny z Fryderykiem. W najbliższą niedzielę na scenie pod palmami wystąpi Jakub Kuszlik z programem „Dumanie w piękny czas wiosnowy, ale przy księżycu”. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30. Dodatkowo organizatorzy zaplanowali jego transmisję na Rynku.

Jakub Kuszlik jest zdobywcą m.in. IV Nagrody (najwyższej wśród polskich uczestników) oraz Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie mazurków w XVIII Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w 2021 r., a także laureatem prestiżowych konkursów w kraju i za granicą. Skończył bydgoską Akademię Muzyczną. W Gliwicach kompozycje Fryderyka Chopina zagra w towarzystwie muzyków Stechek Quintet: Piotra Steczka, Hanny Steczek, Magdaleny Maier-Borowskiej, Aleksandry Steczek i Pawła Łamika.

Tegoroczną edycję festiwalu zwieńczy 24 marca koncert Tomasza Rittera.

Organizatorem Wiosny z Fryderykiem jest Centrum Kultury Victoria w Gliwicach przy współpracy Impresariatu Artystyczno-Promocyjnego Pro Arte. Pomysł realizowany jest przy finansowym wsparciu budżetu Miasta Gliwice.

Więcej o wydarzeniu i sprzedaży biletów na ckvictoria.pl. (bb)