Aktualności | O poezji na Rynku Kultury

O poezji na Rynku Kultury

Fot. materiały organizatora

O poezji na Rynku Kultury

Opublikowane: 09.08.2023 / Sekcja: Kultura 

11 sierpnia na Rynku Kultury czekają kolejne atrakcje – będzie poetycko i wyjątkowo. Wszystko za sprawą projektu „Poets of Today – Voices of Tomorrow”, w ramach którego będzie można spotkać się z artystami i… wybrać na niecodzienny spacer. Bądźcie #BLISKO!

Drugi piątek sierpnia Gliwice zakończą poetycko. Ruiny Teatru Victoria przy alei Przyjaźni 18 odwiedzą Maciej Bobula, Joanna Bociąg, Magdalena Kicińska, Barbara Klicka, Jakub Kornhauser, Bartłomiej Majzel, Patrycja Sikora, Bianka Rolando, Agnieszka Wolny-Hamkało oraz Urszula Zajączkowska. Spotkanie odbędzie się w ramach „Poets of Today – Voices of Tomorrow” – europejskiej inicjatywy, której celem jest przybliżenie poezji i współczesnych poetek oraz poetów m.in. lokalnym społecznościom. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00

Wcześniej – o godz. 18.00 przy ul. Kościuszki 12 (obok Baru Teatralnego) – będzie można wyruszyć na spacer poetycki „Codzienność” i zobaczyć, że nie trzeba być znawcą lub znawczynią literatury, żeby poznawać poezję i czerpać z niej inspirację oraz przyjemność. Uczestnicy będą mogli wspólnie przyjrzeć się temu, jak poezja i codzienność przeplatają się ze sobą i tworzą uniwersalne, jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Przystanki na trasie miejskiej wędrówki, stworzonej przez Weronikę Murek, Katarzynę Szyngierę i Jacka Sotomskiego, to wiersze nagrane głosami poetek i poetów (oprócz wiersza Magdaleny Kicińskiej w interpretacji Julii Latosińskiej) w oprawie muzycznej autorstwa Jacka Sotomskiego i z dodatkowymi elementami wybranymi przez Katarzynę Szyngierę. 

Spacer odbędzie się z wykorzystaniem aplikacji [GAMA]. Organizator – Fundacja ARTeria – oraz Centrum Kultury Victoria proszą o zabranie ze sobą telefonów i słuchawek. To będzie wyjątkowe, artystyczne doświadczenie!

Więcej informacji można znaleźć na ckvictoria.pl i w aplikacji [GAMA].