Aktualności | O poezji z Ewą Lipską

O poezji z Ewą Lipską

Fot. materiały organizatora

O poezji z Ewą Lipską

Opublikowane: 20.03.2024 / Sekcja: Kultura 

W czwartek, 21 marca, Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach odwiedzi Ewa Lipska. To wyjątkowa data, bo właśnie wtedy obchodzić będziemy Światowy Dzień Poezji.

Kiedy, jak nie w tak szczególnym dniu, rozmawiać o poezji z mistrzynią słowa? Ewa Lipska jest poetką i felietonistką. W latach 1970–1980 była redaktorką działu poezji Wydawnictwa Literackiego, a w latach 1991–1997 wicedyrektorką i dyrektorką Instytutu Polskiego w Wiedniu. Członkini PEN Clubu oraz Polskiej Akademii Umiejętności. W jej dorobku znajduje się wiele tomów poetyckich, tom prozy oraz zbiór „Boli tylko, gdy się śmieję… Listy i rozmowy”. Lipska jest także laureatką wielu nagród literackich, m.in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich, PEN Clubu, Nagrody Literackiej „Gdynia” czy nagrody poetyckiej Silesius. W 2021 roku otrzymała tytuł Wielkiego Ambasadora Polszczyzny.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17), a poprowadzi je Krzysztof Siwczyk – gliwicki poeta i eseista. Organizator zapewnia pętlę indukcyjną oraz dostępność architektoniczną. Wstęp wolny.

Więcej na biblioteka.gliwice.pl oraz w aplikacji [GAMA]. (MBP/bb)