Ona kontra ona

Uaktualniono: 14.02.2018 / Sekcja: / pdf

Ewa Dałkowska i Maria Pakulnis (fot. D. Rudzki)

Maria Pakulnis i Ewa Dałkowska w aktorskim starciu na deskach Teatru Miejskiego Gliwicach? To będzie najbardziej ekscytująca premiera sezonu! 16 lutego na afisz wejdzie spektakl „Wszechogarniająco” w reżyserii Tomasza Mana.

Dwie sceniczne osobowości wcielą się w aktorki u schyłku kariery, które nie mają na koncie żadnych większych artystycznych osiągnięć. Jedna jest suflerką, druga – gra ogony. Rywalizowały przez całe życie, teraz jedna z nich ma szansę (ostatnią!), żeby dostać główną rolę. Jak zachowa się ta druga – pomoże czy przeszkodzi? Kto będzie triumfować – Pakulnis czy Dałkowska?

Autorem sztuki jest Nikołaj Kolada, jeden z najważniejszych współczesnych rosyjskich dramatopisarzy. Słynie z pisania znakomitych ról dla aktorów. W latach 90. XX wieku wywierał tak duży wpływ na innych rosyjskich twórców, że całe dziesięciolecie bywa czasem nazywane „dekadą Kolady”. Mieszka w Jakaterynburgu, mieście położonym pod stokami Uralu. Stworzył tak zwaną uralską szkołę dramaturgiczną, znaną na całym świecie.

Premiera w Teatrze Miejskim (ul. Nowy Świat 55–57) rozpocznie się 16 lutego o godz. 19.00. Przedstawienie będzie grane także 17, 18 i 20 lutego. Bilety są dostępne w kasach i na stronie teatr.gliwice.pl. „Wszechogarniająco” to koprodukcja z warszawskim teatrem IMKA.

(mm)

Łukasz Czuj, dyrektor artystyczny Teatru Miejskiego w Gliwicach podczas próby medialnej 14.02 (fot. M. Mickielewicz / UM Gliwice)
Ewa Dałkowska i Maria Pakulnis

Łukasz Czuj, dyrektor artystyczny Teatru Miejskiego w Gliwicach podczas próby medialnej 14.02 (fot. M. Mickielewicz / UM Gliwice)

Ewa Dałkowska i Maria Pakulnis