Pierwszy weekend z „Ulicznikami”

Dodano: 29.06.2021 / Sekcja:
pokaz żonglerki w parku fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwic

14. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach rozpocznie się w sobotę 3 lipca. Teatralne pokazy wyobraźni dla małych i dużych zaplanowano na pięć wakacyjnych weekendów. Miasto Gliwice zaprasza!

Tegoroczny festiwal rozpocznie się 3 lipca o godz. 16.00 od spektaklu marionetkowego „O Rycerzu Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”. W parku Chopina wystąpi Teatr Barnaby. Aktorem, reżyserem i scenografem marionetkowym jest Marcin Marzec, twórca regularnie współpracujący z wieloma instytucjami kultury w Polsce i na świecie.

Tego samego dnia, 3 lipca, ale już po zmroku – o godz. 21.30 – rozpocznie się pierwsza teatralna premiera tegorocznych „Uliczników”. Muzikanty zaprezentują gliwickiej publiczności „Synów Muzytronu”, muzyczne widowisko osadzone w postpandemicznej rzeczywistości.

Na niedzielę 4 lipca zaplanowano występ duetu żonglersko-muzycznego Jemioła & Szwed. Widowisko rozpocznie się o godz. 18.00 w parku Chopina.

Organizatorem festiwalu „Ulicznicy” jest MANANA Production House Piotr Chlipalski. Wydarzenie wspiera finansowo Miasto Gliwice. (mm)