Piosenki na pożegnane wakacji

Dodano: 02.09.2021 / Sekcja:
aktorzy na scenie fot. materiały organizatora

Ponad 1500 widzów wzięło udział w wakacyjnych wydarzeniach organizowanych przez Teatr Miejski w Gliwicach. Finałem akcji było koncertowe pożegnanie lata – na dużej scenie aktorzy zaśpiewali muzyczne hity z dziecięcych spektakli.

Teatralny Plac Zabaw przyciągnął do zabawy całe rodziny. Animacje chodnikowe okazały się prawdziwym odkryciem tych wakacji – skakali zarówno najmłodsi, jak i najstarsi widzowie. Wiemy, że niezwykle dobrze przyjęto także gościnne i gliwickie spektakle – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

W ostatni wieczór wakacji aktorzy wspólnie z dziećmi wyśpiewali i wytańczyli piosenki ze spektakli „Tuwim dla dzieci” i „Przygody Tomka Sawyera”. Po koncercie młodzi widzowie wzięli udział w artystycznych warsztatach, przygotowując między innymi lalki teatralne własnego projektu. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało hipsterski teatralny gadżet.

Uśmiechnięte dzieciaki i ich rodzice są najlepszą reklamą naszego teatru!  Na jesień przygotowaliśmy dla najmłodszych m.in. „Dzieci z Bullerbyn” i „Przygody Tomka Sawyera – zaprasza do teatru Jerzy Jan Połoński, zastępca dyrektora ds. artystycznych.

Szczegółowy repertuar spektakli Teatru Miejskiego w Gliwicach dostępny jest na stronie www.teatr.gliwice.pl. (mat. org.)