Pożegnanie Lata na polską nutę

Uaktualniono: 31.08.2018 / Sekcja: / pdf

Marcin Wyrostek & Corazon (graf. materiały promocyjne)

2 września w parku Chopina szykuje się wielkie wydarzenie. Gliwicka Orkiestra Kameralna pojawi się na scenie z Marcinem Wyrostkiem, który wraz ze swoim zespołem Corazon wystąpi w Gliwicach „Na Pożegnanie lata”.

Tegoroczny plenerowy koncert z cyklu „Na Pożegnanie lata” będzie miał nieco inny charakter od poprzednich edycji. Tym razem pierwsze skrzypce, choć na akordeonie, będzie grał Marcin Wyrostek – utalentowany instrumentalista, wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, szerszej publiczności znany z telewizyjnego programu „Mam Talent”. Na scenie będzie mu towarzyszył zespół Corazon w składzie: Marcin Jajkiewicz (wokal), Mateusz Adamczyk (skrzypce), Daniel Popiałkiewicz (gitara), Agnieszka Haase-Rendchen (fortepian), Piotr Zaufal (bas) i Krzysztof Nowakowski (instrumenty perkusyjne).

Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Artyści przygotowali dla gliwickiej publiczności autorski program, na który składają się słynne wirtuozerskie tanga Astora Piazzolli i Richarda Galliano, muzyka latynoamerykańska, jazzowa i musicalowa oraz własne aranżacje muzyki polskiej z towarzyszeniem Gliwickiej Orkiestry Kameralnej pod wodzą Sławomira Chrzanowskiego. Część utworów, które usłyszymy 2 września w parku, pochodzi z najnowszej płyty Marcina Wyrostka i jego zespołu – „POLACC”. Ich bazą są rozmaite motywy „POL”-skości połączone ze sobą wspólnym „ACC”-ordeonowym mianownikiem.

Na wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta Gliwice, Agencja Artystyczna Wena oraz Gliwicka Orkiestra Kameralna.

(mt)