Aktualności | Promocja książki „Tamten utracony świat”

Promocja książki „Tamten utracony świat”

Promocja książki „Tamten utracony świat”

Opublikowane: 10.02.2023 / Sekcja: Kultura 

Akcja powieści Aliny Staneczek toczy się w latach 1945–2014 głównie w Gliwicach, ale w książce pojawiają się także Gdańsk, Sopot, Wrocław, Paryż, Edynburg i Malaga, za to wspomnienia i retrospekcje bohaterów przenoszą czytelnika do przedwojennego Lwowa. „Tamten utracony świat” to historia miłości do ludzi, ale także do miejsc, wzruszająca opowieść o próbie zastąpienia ukochanego Lwowa innymi miastami.

Muzeum w Gliwicach zaprasza na spotkanie z autorką powieści – Aliną Staneczek, połączone z promocją książki, które rozpocznie się o godz. 17.00 w piątek 10 lutego w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a). Będzie to również dobra okazja, aby porozmawiać z Autorką i dokonać zakupu własnego egzemplarza w sklepie muzealnym.

Spotkanie poprowadzi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Muzeum w Gliwicach.

Opis wydawcy

„Trzy bohaterki, ta sama historia. Rozpoczynająca się przed drugą wojną światową poruszająca opowieść o kobietach, których splatające się losy w przeszłości naznaczył jeden mężczyzna. Historia tym bardziej niesamowita, że dwie z nich nigdy go nie poznały. Zośka, Inka i Mika – należą do różnych pokoleń i mają różne doświadczenia, ale we wszystkich trzech płynie kresowa krew. Zośka – ciotka i Inki i Miki, wywiera silny wpływ na obie dziewczyny. Inka i Mika, choć są spokrewnione, bardzo długo nie wiedzą o swoim istnieniu. Postać Zośki łączy losy młodych kobiet, wywierając wpływ na ich wybory.

Akcja toczy się w latach 1945–2014 głównie w Gliwicach, ale w książce pojawiają się także Gdańsk, Sopot, Wrocław, Paryż, Edynburg i Malaga, za to wspomnienia i retrospekcje bohaterów przenoszą czytelnika do przedwojennego Lwowa.

Tamten utracony świat to historia miłości do ludzi, ale także do miejsc, wzruszająca opowieść o próbie zastąpienia ukochanego Lwowa innymi miastami.” (materiały organizatora)