Rozbujaj się na wiosnę

Dodano: 15.03.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf
Tabu Tabu (fot. materiały promocyjne)

16 marca odbędzie się festiwal Winter Reggae. W klubie Spirala przepędzimy zimę! Pomogą w tym najważniejsi wykonawcy na polskiej scenie reggae, między innymi grupy Tabu, Dubska i Cała Góra Barwinków.

Gliwicki festiwal to okazja, by posłuchać znanych i lubianych wykonawców z kręgu muzyki reggae i ska. Na scenie zaprezentują się także młodzi, obiecujący muzycy. W tym roku dodatkowo zobaczymy wystawę zdjęć z samego serca reggae – słonecznej Jamajki. O wiecznie zielonej oazie na Morzu Karaibskim opowie Mirosław Dzięciołowski, dziennikarz muzyczny i organizator wycieczek na Jamajkę. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w klubie Spirala (Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, ul. Pszczyńska 85).

O godz. 19.00 na dużej scenie rozpoczną się festiwalowe koncerty. Na początek zagrają Johny Rockers, funkowy zwycięzca festiwalu w Ostródzie, i Gang Bawarii, czyli wyjątkowe połączenie śląskiego klimatu z muzyką karaibską. Później wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich zespołów ska – Cała Góra Barwinków – i wokalista Damian Syjonfan. Gwiazdami wieczoru będą grupy Dubska i Tabu, obie z absolutnej czołówki polskiego reggae i ska. Na małej scenie od godz. 20.00 publiczność będzie rozgrzewał Pablo 27. Ci, którzy nie będą mogli bawić się w klubie Spirala, będą mogli obejrzeć transmisję w mediach społecznościowych.

Organizatorem festiwalu Winter Reggae jest Stowarzyszenie GTW. Impreza jest dofinansowana z budżetu Miasta Gliwice. (mm)

Dubska
Cała Góra Barwinków
Tabu
Damian Syjonfan
Gang Bawarii
Maken