Aktualności | Śląsk w roli głównej

Śląsk w roli głównej

Fot. materiały organizatora

Śląsk w roli głównej

Opublikowane: 17.11.2023 / Sekcja: Kultura 

Spotkania autorskie, panel dyskusyjny, wykład, spacer, a dla najmłodszych animacje – to plan Miejskiej Biblioteki Publicznej na najbliższe dni. Wydarzenia odbędą się w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) w ramach 7. Śląskiego Tygodnia.

W sobotę, 18 listopada, warto wybrać się na wykład i spacer pod hasłem „Wpływ Gliwic na dzieciństwo trzech pisarzy: Bienek, Kornhauser i Zagajewski”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 (przy Urzędzie Miejskim), a poprowadzi je kulturoznawczyni Małgorzata Makowska.

W planie Śląskiego Tygodnia są też spotkania autorskie – m.in. z historyczką sztuki i dizajnu prof. dr hab. Irmą Koziną (20 listopada, godz. 18.00) oraz pisarką Martą Knopik (22 listopada, godz. 18.00), a także panel dyskusyjny „O Śląsku i po śląsku” z Sabiną Waszut i Moniką Kassner (21 listopada, godz. 18.00).

Atrakcje czekają również na najmłodszych. 21 listopada do wspólnej zabawy zaproszą Beboki z Teatru Trip. Spotkanie animacyjne, przeznaczone dla grup zorganizowanych, rozpocznie się o godz. 11.00.

Przypomnijmy, że w ramach wydarzenia w gliwickiej bibliotece wciąż można oglądać wystawy: „Grafiki – Śląsk”, „Jezderkusie, czyli niełatwa historia Górnego Śląska” oraz „Chusty z Schönwaldu”. 

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na biblioteka.gliwice.pl. (bb)

Plakat promujący wystawę „Jezderkusie, czyli niełatwa historia Górnego Śląska” Plakat promujący spotkanie z Martą Knopik Plakat promujący spotkanie z Irmą Koziną Plakat promujący spotkanie z Małgorzatą Makowską Plakat promujący panel dyskusyjny z Moniką Kassner i Sabiną Waszut Plakat promujący spotkania animacyjne dla dzieci Plakat promujący wystawę „Grafiki – Śląsk”