Aktualności | Sto lat, Victorio!

Sto lat, Victorio!

Indialucia (fot. materiały organizatora)

Sto lat, Victorio!

Opublikowane: 02.12.2022 / Sekcja: Kultura 

Centrum Kultury Victoria działa w naszym mieście już od roku. W tym czasie zorganizowało ponad 400 wydarzeń, w których wzięło udział blisko100 tys. osób. Na początku grudnia na Scenie Bojków (ul. Parkowa 5) odbędą się dwa urodzinowe koncerty.

W piątek 2 grudnia o godz. 20.00 rozpocznie się występ Indialucii. Projekt tworzą: Miguel Czachowski, Leo Vertunni, Mannish Madankar, Isaac Pena Gonzalez i Anna Mendak. To będzie flamenco, ale na indyjską nutę. Niektórym połączenie muzyki z Półwyspu Iberyjskiego z dźwiękami z Indii może wydawać się egzotyczne, ale ten, kto zetknął się z projektem Indialucia wie, że ta mieszanka ma moc! Liderem międzynarodowej grupy Indialucia jest Michał Czachowski. Instrumentalistom podczas występu będzie towarzyszyć tancerka Anna Mendak.

Zespół Indialucia ma na koncie między innymi album „Acatao” , który został nagrodzony prestiżowym Folkowym Fonogramem Roku 2014 (II nagroda), a także wybrany jedną z trzech najlepszych folkowych płyt ostatniego 25-lecia w Plebiscycie 25/25 Programu II Polskiego Radia. Utwory Indialucii wyróżniają się całkowicie akustycznym, wyjątkowym brzmieniem.

Miguel (Michał) Czachowski jest architektem i świetnym muzykiem z Gliwic. Jest znany z wyjątkowych interpretacji muzyki flamenco. Przez dwa lata z rzędu był wybierany najlepszym gitarzystą flamenco w rankingu pisma „Gitara i Bas”. Udziela się w wielu projektach muzycznych. Współpracuje z artystami amerykańskimi, polskimi i hiszpańskimi. Gra na gitarze flamenco, cajón i sitarze.

Tych, którzy po energetycznym, urodzinowym koncercie będą mieli apetyt na więcej muzycznych wrażeń, zapraszamy do Bojkowa także w sobotę 3 grudnia. O godz. 19.00 wystąpi Marcin Januszkiewicz z koncertem „Osiecka Po Męsku”.

Bilety w cenie od 32 zł (ulgi dla posiadaczy Gliwickiej Karty Mieszkańca i Gliwickiej Karty Seniora) można kupić w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (ul. Dolnych Wałów 3) oraz na portalu ToBilet. Organizatorem wydarzeń jest CK Victoria. (mm)

wokalista w czerwonej koszulce na scenie