Summer Arena. Na początek Chmielarz i Azzurro

Dodano: 28.06.2021 / Sekcja:
banner Chmielarza

Czy lato w mieście może być super? Oczywiście, że tak! Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza mieszkańców w każdym wieku na wydarzenie „Summer Arena”, czyli wakacyjne weekendy pełne atrakcji!

W ramach wydarzenia Biblioteka przygotowała letnią strefę kulturalno-edukacyjną, w której w każdy weekend od 3 lipca do 29 sierpnia, w godz. 15.00 -19.00 odbywać się będą spotkania literackie z autorami, koncerty, animacje oraz warsztaty edukacyjne i kreatywne. Każdy weekend na małej scenie to duża dawka wrażeń literackich i muzycznych.

Chmielarz, Szczygieł, Rogoziński, Rusinek, Orbitowski, Kańtoch, Rudnicka, Kret, Duszyński - czyli spotkania z wyjątkowymi autorami. Natomiast gorące muzyczne brzmienia i takty zapewnią: Azurro, Something Sweet Quartet, VelvetEve, ToPaDok, Prywaciarze, W sam raz, Orkiestra Ostropa i Foliba! W części warsztatów edukacyjnych EduZone, podczas zajęć z Legorobotyki, Neuroedukacji, Brain Box, English Fun czy XBOX Dance dzieci, poprzez zabawę, odkryją reguły naukowe i wzbogacą swoją wiedzę.

W FunZone rządzić będzie kreatywność! Warsztaty makramowe, ceramiczne, florystyczne, decoupage, tkackie, pisania run, architektoniczno-malarskie, plastyczne, konstruktorskie, gry na afrykańskich instrumentach. Własnymi grafikami i różnymi technikami zdobić będzie można t-shirty, fartuchy i czapki kuchenne, torby i plecaki, a uzdolnieni prowadzący nauczą, jak własnoręcznie wykonać makramowe torebki, ozdoby ścienne w stylu boho, sznurkowe obrazy, naturalne rzeźby, rysunki na szkle, kosmos w słoiku i wiele, wiele więcej…

Na stoisku Biblioteki gliwiccy bibliotekarze zaproszą do zabaw i quizów literackich. Nowością i niespodzianką dla mieszkańców będzie możliwość zapisania się do biblioteki oraz plenerowe wypożyczanie zbiorów. Wszystkie atrakcje organizowane w ramach strefy kulturalno-edukacyjnej są bezpłatne.

Szczegółowych programów każdego weekendu szukajcie na facebook.com/MBPGliwice oraz www.biblioteka.gliwice.pl. W Gliwicach w wakacje nie będziecie się nudzić!

W niedzielę, 4 lipca o godz. 16.00 gościem na małej scenie Areny Gliwice będzie Wojciech Chmielarz!

Rozpoczynając cykl wydarzeń kulturalno-edukacyjnych w ramach Summer Arena Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na spotkanie autorskie z jednym z najbardziej znanych Gliwiczan, którego książki biją rekordy popularności
 
Wojciech Chmielarz (ur. 1984) - autor kryminałów, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) i Wielkiego Kalibru Czytelników (2019), ośmiokrotnie nominowany do tej nagrody. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: Podpalacz (2012), Farma lalek (2013), Przejęcie (2014), Osiedle marzeń (2016), Cienie (2018) i cyklu gliwickiego: Wampir (2015) i Zombie (2017), postapokaliptycznej powieści Królowa głodu (2014) oraz thrillera psychologicznego Żmijowisko (2018), wyróżnionego tytułem bestsellera Lubimyczytać.pl, za który otrzymał także nagrodę Złotego Pocisku i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminalnego. Powieść została zekranizowana dla Canal+. Po niej ukazały się kolejne thrillery - Rana (2019) i Wyrwa (2020). Mieszka z rodziną w Warszawie.

W ramach strefy kulturalno-edukacyjnej organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach, w sobotę 3 lipca o godz. 18.00, na małej scenie wystąpi Duet Azzurro!

Felicita, Mamma Maria, Acapulco, Sempre, sempre... kojarzycie? Na pewno tak, bo wokół tych włoskich przebojów nie sposób przejść obojętnie.

Duet Antonio i Marina Azzurro to cover słynnego włoskiego duetu Albano i Romina Power, mający w swym repertuarze również przeboje największych włoskich wykonawców: Richi e Povieri, Gazebo, Francesco Napoli. Podobnie jak Albano i Romina udany duet tworzą zarówno na scenie, jak i w życiu. Od wielu lat zafascynowani są Italią, jej historią, kulturą, modą, krajobrazem, a przede wszystkim muzyką. Uwielbiają wypoczywać na Półwyspie Apenińskim. Dużo koncertują. Oprócz wielu występów w kraju mogą pochwalić się koncertem przed włoską publicznością. (mat. org.)

banner Azzurro