Aktualności | Summer Arena się rozkręca!

Summer Arena się rozkręca!

Summer Arena się rozkręca!

Opublikowane: 06.07.2021 / Sekcja: Kultura 

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na kolejny weekend wrażeń kulturalnych i edukacyjnych, czyli do strefy Biblioteki w ramach wydarzenia Summer Arena!

W sobotę 10 lipca, o godz. 18.00, na małej scenie Areny Gliwice wystąpi Something Sweet Quartet, w repertuarze którego znajdziemy ponadczasowe ballady jazzowe, swingowe przeboje, standardy bossa novy oraz gorące utwory latino, a wszystko to w nietuzinkowych i nowoczesnych aranżacjach.
 
W niedzielę 11 lipca o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim, przez czytelników i krytyków nazywanym księciem komedii kryminalnej.
 
W strefie edukacyjnej EDUZONE odbędą się zajęcia z Legorobotyki i neuoredukacji, czyli nauka połączona z zabawą.
 
W strefie kreatywnej, czyli FUNZONE odbędą się m.in. warsztaty z tworzenia wspaniałych sznurkowych obrazów, czy też warsztaty kosmiczne podczas których nauczymy się robić swój mały kosmos w słoiku, kosmiczne opaski i fryzury. Do tego dzieci zagrają w wielkiego chińczyka, twistera czy szachy, a dorośli będą mogli zrelaksować się na przygotowanych leżakach.

Na stoisku Biblioteki, w sobotę zapraszamy do zabaw i quizów literackich z nagrodami, a w niedzielę do wypożyczania ciekawych lektur i zapisów.

W sobotę, na swoje stanowisko informacyjne dotyczące rodzicielstwa zastępczego, z małym kącikiem dla dzieci z kolorowankami, balonami itp. zaprasza również Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Gliwicach

Do stref FUNZONE i EDUZONE zapraszamy w godz. 15.00-19.00. Wszystkie atrakcje są bezpłatne i przygotowane zostały przez Miejską Bibliotekę Publiczna w Gliwicach w ramach wydarzenia Summer Arena. (mat. org.)

banner z zespołem muzycznym