Aktualności | Sztuka różnymi zmysłami

Sztuka różnymi zmysłami

Knedlove (fot. materiały organizatora)

Sztuka różnymi zmysłami

Opublikowane: 10.02.2023 / Sekcja: Kultura 

Wystawa malarstwa hapatycznego Jacka Jarczewskiego zostanie otwarta w piątek 10 lutego w Cechowni (ul. Bojkowska 35a). Po wernisażu odbędzie się koncertu duetu Knedlove.

„Uwaga dotykać” to retrospektywna ekspozycja prac Jacka Jarczewskiego z okazji 35-lecia pracy artystycznej. Autor rozwinął autorską koncepcję malarstwa hapatycznego, to znaczy „dotykalnego”. Jego celem jest uruchamianie w odbiorcach zmysłu dotyku podczas kontaktu z obrazem. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 18.00.

Po otwarciu wystawy koncert w Cechowni zagra Kndelove. Eliza Sicińska (wokal, banjolele, gitara akustyczna, pianino) i Kacper Chmura (wokal, gitara akustyczna, gitara elektryczna) to zdobywcy Nagrody Specjalnej Jury w konkursie Zimowe Ogrody 2022. – Czerpiemy z wielu źródeł: z soulu, folku, jazzu, bluesa; ale tak naprawdę po prostu gramy siebie. Nasze piosenki to opowieści, w których niezwykle łatwo się rozpłynąć. Płyńcie z nami – mówią muzycy. Jako suport wystąpi Niebo jak Żuraw, projekt z pogranicza „krainy łagodności” i bluesa. Występy rozpoczną się o godz. 20.00. Bilety w cenie 30 zł są dostępne na stronie ToBilet.pl.

obraz w jasnych barwach