Aktualności | Sztuka wyjdzie na ulice miasta

Sztuka wyjdzie na ulice miasta

Teatr Migro (fot. P. Monsiel)

Sztuka wyjdzie na ulice miasta

Opublikowane: 29.06.2022 / Sekcja: Kultura 

Wraca lubiany przez widzów Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy „Ulicznicy”. W każdą sobotę lipca będzie można zobaczyć spektakle teatralne najciekawszych artystów ulicznych z Polski i zagranicy. Miasto Gliwice i Centrum Kultury Victoria zapraszają!

Ulicznicy rozpoczną się 2 lipca o godz. 16.00 w parku Chopina spektaklem dla dzieci „Przygody Wieśka i Cześka cz. II – Jak Czesiek i Wiesiek znaleźli apetyt” w wykonaniu Teatru Delikates. Drugie przedstawienie (godz. 18.00) to będzie „DROM – ścieżkami Romów” Teatru Migro. Romowie, Cyganie, Kalderasze, Lowarzy, Polska Roma, Bergitka Roma – kultura romska jest bardzo zróżnicowana i ciekawa. Spektakl będzie poetycko-filozoficzną opowieścią o historii Romów, w której oś narracyjną będzie stanowić muzyka.

W kolejną sobotę, 9 lipca, z przedstawieniem dla dzieci „Wielkie Sprzątanie z Panem Pedro i Sisi” wystąpi Hapijama Fun Art. Początek o godz. 16.00 w parku Chopina. Na godz. 18.00 zapraszamy na Rynek. Warto przyjść punktualnie, bo katalońska grupa Kamchatka przygotowała improwizowany spektakl wędrowny. Publiczność będzie podążać za artystami – w nieznane! Osiem postaci, każda dźwigająca swoją walizkę – kim są? Jaką rolę w przedstawieniu odegra publiczność? O tym widzowie przekonają się podczas wyjątkowego spotkania z grupą teatralną z Barcelony.

Pełny program wydarzenia jest dostepny na stronie ulicznicy.pl.

dwóch aktorów podczas spektaklu w parku aktorzy z walizkami brodzą w wodzie spektakl dla dzieci, aktorzy na dywanie