Szukają młodych talentów

Uaktualniono: 01.02.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf
tańczące dzieci

fot. UM Gliwice

Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach szuka śpiewaków i tancerzy, którzy wystąpią podczas XXI Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych. Najlepsi z najlepszych zaprezentują się na scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Konkurs jest okazją do spotkania dla wykonawców i zespołów działających w szkołach i instytucjach kultury. W poprzedniej edycji wzięło w nim udział 1 500 osób. Przegląd jest prowadzony w kategoriach wiekowych, osobno dla piosenkarzy i tancerzy. Do części wokalnej mogą zgłosić się zarówno soliści, jak i zespoły artystyczne. W eliminacjach tanecznych mogą wziąć udział grupy minimum 4-osobowe. Wypełnione zgłoszenia należy dostarczyć do 11 marca. Regulamin jest dostępny na stronie internetowej mdk.gliwice.pl.

Eliminacje dla śpiewaków zaplanowano na 19 i 20 marca, a dla tancerzy na 27 marca. Najciekawsi uczestnicy zostaną powiadomieni o zakwalifikowaniu do koncertu galowego. Ostateczny werdykt jurorów poznamy podczas koncertu galowego 26 kwietnia. Główną nagrodą w konkursie jest Jasiek. Statuetka powstaje w Katedrze Odlewnictwa Politechniki Śląskiej. (mm)