Teatr wirusowi na pohybel

Dodano: 16.06.2020 / Sekcja: / pdf
aktorzy na scenie, dwie osoby na peirwszym planie całują się, mężczyzna na drugim planie stoi w drzwiach fot. M. Ramus

– No więc działamy, żyjemy, mamy się nieźle, choć epidemiczna nuda omal nie wypatroszyła nas z energii, którą zwykle napędzaliśmy teatralną maszynerię, ale przede wszystkim dusze, serca i umysły naszych widzów. Pandemia, pandemią, ale żyć trzeba! No więc do teatru zapraszamy, bo nam bez Was, widzowie, smutno. Nie skończymy przecie tego kuriozalnego sezonu z nosami na kwintę, przed pustą sceną, nie rozjedziemy się na krajowe wakacje bez pożegnania z Wami. Zagramy coś lekkiego, coś rozweselającego, coś z humorem, coś na odegnanie złych myśli, które nas wszystkich duszą. Precz z onlajnem, nich żyje teatr na żywo, przez żywych i dla żywych! Zapraszam na Nowy Świat, na „Wieczór kawalerski” w reż.  Giovanniego Castellanosa, na jedyne dwa, absolutnie wyjątkowe, spektakle 18 i 19 czerwca o godzinie 19.00 – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.
 
Pierwsze miesiące w TMG dały nam cały szereg sukcesów premierowych od komedii „Plotka”, przez sądowy thriller „Dwunastu gniewnych ludzi”, kabaretowy koncert „Tuwim dla dorosłych”, aż po autorski spektakl Agaty Biziuk „Wpuść mnie”, którego niepokojący, post apokaliptyczny charakter niedługo potem stał się naszą pandemiczną rzeczywistością. Covid wyrwał nas z galopu twórczego i frekwencyjnego, usadzając nas na czterech literach na dobre kilkanaście tygodni.
 
Teraz obowiązuje specjalny reżim sanitarny, więc szczegółowe informacje na jego temat są dostępne na stronie Teatru i będą na bieżąco aktualizowane. Przed wizytą w teatrze bardzo prosimy o zapoznanie się z wszystkimi obowiązującymi nas – ludzi teatru – zasadami i ich przestrzeganie.
 
Bilety będą dostępne  online na stronie internetowej www.teatr.gliwice.pl oraz w kasie kina Bajka (ul Dolnych Wałów 3) w godzinach od 10.00 do 18.00 od wtorku do piątku (w weekendy nie czynne).  Kasa w siedzibie Teatru przy Nowym Świecie pozostaje nieczynna.
 
Zakupione bilety elektroniczne wystarczy pokazać bileterom przy wejściu do teatru na ekranie telefonu.  (TMG)