Teatr A z ministerialną dotacją

Uaktualniono: 25.05.2020 / Sekcja: / pdf
kobiety w bieli ze świecami fot. A. Miozga

Stowarzyszenia Kulturalne Pro-Scenium otrzymało dotację z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” na realizację przedsięwzięcia pn. Spektakl „Totus Tuus - misterium muzyczne” Teatru A w sieci.

Projekt dotyczy filmowej rejestracji/montażu spektaklu, którego premiera miała miejsce w 2014 r. w Gliwicach, podczas kanonizacji św. Jana Pawła II, i wpisuję się w rok jubileuszowy 100-lecia urodzin Wojtyły. W połowie października tego roku w Internecie zostanie udostępniona reinscenizacja repertuarowego przedstawienia gliwickiej Grupy, która w tym roku świętuje 25-lecie artystycznej działalności. Spektakl odwołuje się do wielowiekowej chrześcijańskiej tradycji hymnografii, poświęconej Maryi.

Pojawiające się w spektaklu wątki biograficzne z życia Papieża, tyleż zobowiązujące moralnie (sylwetka wybitnego człowieka), co wyrastające z szerzej pojętego tła historyczno–społecznego, uwypuklają proces dojrzewania Wojtyły do wypowiedzenia słów zawierzenia Matce Boga: Totus Tuus (Cały Twój). W spektaklu oprócz artystów Teatru A, zaproszonych aktorów i muzyków, występuje również Zespół Regionalny im. Jana Jędrola „Regle” z Poronina.

Już dziś serdecznie zapraszamy do śledzenia informacji na ten temat na stronach: www.pro-scenium.org, www.teatr-a.org i na FB Teatru A.

Więcej nt. spektaklu: http://teatr-a.org/spektakle/totus-tuus/

osoba skulona w rogu sceny
fot. A. Miozga
fragment spektaklu, scena zbiorowa
fot. A. Miozga
ciemna scena zbiorowa
fot. A. Miozga
aktorzy w bieli na czarnym tle
fot. A. Miozga
osoba skulona w rogu sceny fot. A. Miozga
fragment spektaklu, scena zbiorowa fot. A. Miozga
ciemna scena zbiorowa fot. A. Miozga
aktorzy w bieli na czarnym tle fot. A. Miozga