Aktualności | Tradycyjny jazz w Gliwicach

Tradycyjny jazz w Gliwicach

Old Boys Band/fot. materiały organizatora

Tradycyjny jazz w Gliwicach

Opublikowane: 04.09.2023 / Sekcja: Kultura 

Uzdolnieni artyści, jazz i radość płynąca z muzyki – to wszystko czeka nas na VIII Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Polish Happy Jazz Fest”, który odbędzie się już 9 września. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Na VIII Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego spotkają się wyśmienici artyści, którzy jak zwykle przeniosą publiczność w klimatyczny świat jazzu. Wydarzenie rozpocznie się od dixielandowej parady – uczestnicy przejdą ulicami Sośnicy, wyruszając sprzed gliwickiego amfiteatru przy ul. Przedwiośnie 1. Będzie jak w Nowym Orleanie!

Podczas koncertów wystąpi między innymi Chloe Taylor – brytyjska wokalistka, której na scenie towarzyszyć będzie gliwicka grupa Enerjazzer. Zaprezentują się także znakomite polskie zespoły: Old Boys Band, Dixie Tiger’s Band oraz Boba Jazz Band. Zobaczymy grupę taneczną Rock Time Gliwice oraz mażoretki „Pantery”. Imprezę zwieńczy jam session.

Program:

9 września | Amfiteatr, ul. Przedwiośnie 1

16.00 Parada Dixie
16.45 Old Boys Band
18.00 Dixie Tiger’s Band
19.15 Boba Jazz Band
20.30 Enerjazzer & Chloe Taylor
22.00 Jam session (Dom św. Jacka przy amfiteatrze)

Dodatkowo dzień później, 10 września, jazz zagości w Narodowym Instytucie Onkologii przy ul. Armii Krajowej 15, gdzie odbędą się dwa koncerty. O godz. 11.00 zagra zespół Dixie Tiger’s Band, a o 11.45 – Boba Jazz Band. Organizatorzy zapraszają zarówno pacjentów, jak i pracowników placówki.

A jeśli komuś tematyki jazzu będzie mało, od 4 do 30 września będzie można zaglądać do Kawiarenki Zamkowej (ul. Bankowa 11), gdzie dostępna będzie wystawa fotografii „Happy Zoom”. 

Organizatorami Polish Happy Jazz Fest są Fundacja Jazzu Tradycyjnego i Centrum Kultury Victoria. Więcej informacji można znaleźć na phjf.fjt.com.pl, ckvictoria.pl i w aplikacji [GAMA]. 

Plakat promujący festiwal