Aktualności | Ulicznicy polecają się na sobotę

Ulicznicy polecają się na sobotę

Fot. materiały organizatora

Ulicznicy polecają się na sobotę

Opublikowane: 27.07.2023 / Sekcja: Kultura 

Przed nami finał tegorocznej edycji Uliczników. 29 lipca warto zajrzeć do parku Chopina i Teatru Miejskiego. Czekają niezwykłe atrakcje dla małych i dużych!

Piąte, a zarazem ostatnie spotkanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach rozpocznie się o godz. 16.00. W parku Chopina na najmłodszych czekać będzie Teatr Barnaby z pacynkowym show „Danka – złodziejka w akcji”. Kto odpowiada za brak śniegu w zimie albo za pochmurne i deszczowe lato? Odpowiedź na to pytanie młodzi widzowie otrzymają właśnie podczas spektaklu. Na plenerowej, marionetkowej scenie zobaczą Wiedźmę Grażynę Dankę, która wraz ze swoim wiernym przyjacielem Ciapciakiem z wielkim zaangażowaniem spróbuje zniweczyć wszystkie wolne od szkoły dni. To, czy jej się uda, zależeć będzie jedynie od dzieci i dzielnego policjanta Andelka.

Zwieńczeniem tegorocznej edycji Uliczników będzie spektakl „Dois”, który rozpocznie się o godz. 19.00 na deskach Teatru Miejskiego (ul. Nowy Świat 55–57). Wystąpią Luis i Pedro Sartori do Vale z Brazylii – bracia, którzy oprócz rodziny i wspólnych wspomnień dzielą też tę samą profesję i zainteresowania. Zainspirowani klasycznymi opowieściami, sztuką performance i osobistymi doświadczeniami łączą łucznictwo, teatr wizualny i cyrk, tworząc przy tym subtelne, humorystyczne, inteligentne i piękne interpretacje relacji między braćmi.

Wstęp na obydwa spektakle jest bezpłatny. Warto pamiętać jednak, że na „Dois” obowiązują wejściówki, które wcześniej należy zarezerwować i odebrać. Można zrobić to w Ruinach Teatru Victoria przy al. Przyjaźni 18 (tel. 32/444 28 12, wew. 12), w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy ul. Składowej 8a (Centrum Przesiadkowe w Gliwicach) oraz bezpośrednio przed spektaklem w foyer Teatru Miejskiego.

Więcej informacji dotyczących wydarzenia można znaleźć na ckvictoria.pl lub w aplikacji [GAMA].

Teatr Barnaby Luis i Pedro Sartori do Vale Luis i Pedro Sartori do Vale Luis i Pedro Sartori do Vale Luis i Pedro Sartori do Vale