Winter Reggae 2021 online już w sobotę

Dodano: 19.03.2021 / Sekcja:
plakat z lwem i kolorami Jamajki

Winter Reggae to jeden z najstarszych festiwali w naszym kraju (pierwsza edycja miała miejsce w roku 1985). Tegoroczny edycja z powodu pandemii odbędzie się bez bezpośredniego udziału publiczności.

Zeszłoroczna edycja także odbyła się online i cieszyła się bardzo dużą oglądalnością. W sobotnie wieczór zaprosimy publiczność z polski i całego świata przed ekrany telewizorów, monitorów czy telefonów komórkowych. Transmisja jest bezpłatna!

Nowością będzie studio festiwalowe w którym będziemy gościć wykonawców występujących na scenie. Na żywo zagrają:

  • Cała Góra Barwinków – najważniejszy w naszym kraju reprezentant muzyki ska/reggae, ich korzenie siegają 1997 roku. Ich znakiem rozpoznawczym jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta. Trzykrotnie wystąpili na Przystanku Woodstock – w 2003, 2013 i 2018 roku oraz raz na Heineken Opener Festiwalu 2007 w Gdyni. Na swoim koncie maja niezliczoną ilość koncertów w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy). Wydali 6 płyt długogrających, ostatni album „Pop goes ska” w troku 2020 na płycie winylowej (kowery popowych artystów z lat 80-tych, m.in. Madonna, A-HA, w wersji ska), która od razu stała się „białym krukiem”. W serwisach streamingowych album jest bardzo popularny.
  • Dubska – to ośmioosobowa reggae orkiestra, która powstała w 1999 roku. Nazwa zespołu wywodzi się z fascynacji dwoma gatunkami muzyki jamajskiej dub i ska. W 2005 roku zespół wydał swoją pierwszą oficjalną płytę pt. „Dubska”. W następnych latach zespół nagrał kilkadziesiąt piosenek wydanych na kolejnych płytach i EP'kach, zagrał kilkaset koncertów zarówno na małych klubowych scenach jak i na dużych festiwalach (Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Afryka i inne). Poza Polską występowali także w Niemczech, Austrii, Czechach i Grecji. 27.02.2021 zespół wyda nowy materiał pt. BDG ROOTS ROCKERS, który nagrał m.in. z gwiazdą hiphopu Biszem. Nagrania z tej płyty już goszczą na play listach radiowych.

Koncerty będą transmitowane bezpośrednio na facebooku festiwalu (www.facebook.com/winterreggae ) i występujących zespołów. Usłyszymy największe przeboje, ale też premierowe utwory!

Informacje o festiwalu na bieżąco można śledzić na stronie: www.facebook.com/winterreggae

Projekt finansowany z budżetu miasta Gliwice. Partnerami są Stowarzyszenie GTW i Politechnika Śląska. (mat. org.)