Wirtualny koncert jazzowy

Dodano: 21.05.2021 / Sekcja:
pianista Krzysztof Kobyliński (fot. M. Buksa / Jazovia)

Festiwal We Europe to międzynarodowy projekt muzyczny, któremu ton nadaje gliwicki jazzman – Krzysztof Kobyliński. 21 maja o godz. 20.00 rozpocznie się największy wirtualny koncert jazzowy w Europie.

Na scenie Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach wystąpią pianiści Krzysztof Kobyliński i Dominik Wania oraz klarnecista Szymon Klima. Koncert będzie zarazem częścią PalmJazz Festivalu. Do We Europe dołączy także osiem innych festiwalowych miast, które zagrają tego wieczoru najlepszy jazz na Starym Kontynencie.

  • W słowackim Preszowie wystąpi David Kollar. Gospodarzem występu u drugiego z południowych sąsiadów – w Czechach, a dokładnie w Brnie – będzie Jakub Mizeracki Trio. W Diersbach w Austrii zagra Sweet Emma Band.
  • Z Mediolanu we Włoszech będzie nadawać Lorenzo de Finti Quartet, a z Tilburga w Holandii będzie transmitowany koncert  Paul van Kemenade Quintet.
  • Niemcy będą reprezentowane przez Izabellę Effenberg, która zagra na wibrafonie w Norymberdze, a w stolicy Litwy, Wilnie, wystąpi Leonid Shinkarenko Band.
  • Dziesiątym miastem na liście We Europe będą goście z Nowego Kontynentu, a konkretnie z Kanady. W ramach festiwalu z Montrealu zagra Jacques Seguin Group.

Wszystkie koncerty odbędą się online i będą bezpłatne. Będzie je można oglądać także po 21 maja. Żeby wziąć udział w We Europe, należy zarejestrować się na stronie internetowej www.weeurope.art.