Wirtualny teatr

Dodano: 26.06.2020 / Sekcja: / pdf
grupa aktorów na scenie fot. J. Astaszow / materiały organizatora

W lipcu Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza dzieci do udziału w dwóch wydarzeniach w Internecie. Na kanale YouTube instytucji będzie można zobaczyć spekatal „Tuwim dla dzieci” i wziąć udział w warsztatach teatralnych.

5 lipca o godz. 16.00 rozpocznie się transmisja przedstawienia w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego, zastępcy dyrektora ds. artystycznych w gliwickim teatrze. Pamiętacie kultowy wiersz „Lokomotywa”? Autorem jest Julian Tuwim, jeden w najważniejszych polskich poetów XX wieku.

W spektaklu „Tuwim dla dzieci” pojawią się utwory znane i lubiane, ale też te mniej popularne – wszystko okraszone solidną dawką muzyki. Oprócz wierszy Juliana Tuwima będą też cienie, lalki i maski! Wspaniała zabawa dla całej rodziny gwarantowana.

Dobrze się bawić będą dzieci od 5 lat – spektakl potrwa około 60 minut. A dla tych, których teatr cieni zainteresuje nieco bardziej, na 15 lipca zaplanowano warsztaty teatru cieni z Kornelem Sadowskim – „Garaż Kornela”. Szczegóły będą dostępne na stronie www.teatr.gliwice.pl.