Aktualności | Wsiądź na rower i przeżyj niezapomnianą przygodę!

Wsiądź na rower i przeżyj niezapomnianą przygodę!

Fot. materiały organizatora

Wsiądź na rower i przeżyj niezapomnianą przygodę!

Opublikowane: 10.05.2024 / Sekcja: Kultura 

Miłośnicy książek i spędzania czasu na świeżym powietrzu, zapamiętajcie datę 11 maja, bo zapowiada się fantastyczna, aktywna sobota. W ramach XXI Tygodnia Bibliotek na terenie Gliwic i Zabrza odbędzie się rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”. Gotowi?

Od 8 maja wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach obchodzimy XXI Tydzień Bibliotek, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”. Spotkania autorskie, spacery, wystawy, warsztaty, akcje bookcrossingowe i czytelnicze – atrakcji jak zwykle nie brakuje. A już w najbliższą sobotę wszyscy czytelnicy i wielbiciele aktywnego spędzania czasu będą mogli spotkać się na rajdzie rowerowym. To będzie wspaniała przygoda!

„Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska akcja, w której co roku – w trakcie trwania Tygodnia Bibliotek – biorą udział bibliotekarze oraz miłośnicy książek i rowerów. To doskonała okazja, by nie tylko przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu, ale także spotkać się z ludźmi o podobnych pasjach. Hasłem przewodnim tegorocznego rajdu są „Dwie wieże” – nawiązujące do przygód Drużyny Pierścienia z cyklu książek J. R. R. Tolkiena.

Uczestnicy wyruszą z dwóch miejsc – z Zabrza i Gliwic, by wspólnie spotkać się na mecie przy Wieży Ciśnień w Zabrzu. Gliwicka drużyna wystartuje o godz. 10.00 z placu Krakowskiego i łącznie pokona około 15 km. Około godz. 10.30 planowany jest postój przy Radiostacji.

Przejazd odbędzie się w tempie rekreacyjnym, dlatego swoich sił mogą spróbować osoby w każdym wieku. Ważne, by dzieci jechały w towarzystwie dorosłych opiekunów.

Organizatorami rajdu są Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu oraz Stowarzyszenie Rowerowe Gliwice. Więcej informacji znajdziecie na biblioteka.gliwice.pl i w aplikacji [GAMA], a pełny harmonogram Tygodnia Bibliotek tutaj.

Dobrej zabawy! (bb)