Aktualności | Zapraszamy na muzyczny podwieczorek!

Zapraszamy na muzyczny podwieczorek!

Zapraszamy na muzyczny podwieczorek!

Opublikowane: 15.09.2021 / Sekcja: Kultura 

W niedzielę 19 września w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) odbędzie się Podwieczorek muzyczny z udziałem sopranistki Aleksandry Stokłosy i pianisty Piotra Oczkowskiego. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00.

Po rocznej, wymuszonej pandemią przerwie, wracają niedzielne muzyczne spotkania w salonie Willi Caro. Powrót naszych koncertów łączy się z zakończeniem entuzjastycznie przyjętej wystawy sztuki „Młoda Polska” ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. Z tego powodu postanowiliśmy pożegnać muzycznie tę bogatą i fascynującą ekspozycję. Koncert stanie się więc swego rodzaju dźwiękowym i poetyckim dopełnieniem znakomitych prac malarskich, rzeźbiarskich i graficznych. Ich wielowymiarowość znajdzie swoje odbicie w programie koncertu, na który złoży się wybór pieśni kompozytorów polskich okresu modernizmu. W nich bowiem w sposób doskonały odbija się swoisty artystyczny ferment i ścieranie się różnych kierunków, zauważalne tak wyraźnie w malarstwie, rzeźbie czy grafice tamtych czasów. Usłyszymy więc muzykę czołowego przedstawiciela słynnej Spółki Nakładowej Młodych Kompozytorów Polskich – Karola Szymanowskiego i jego nieco starszego kolegi Mieczysława Karłowicza. Jednocześnie jednak pojawią się twórcy stojący pomiędzy „dawnym” i „nowym”, jak Ignacy Jan Paderewski czy Henryk Opieński. Zaś wśród autorów tekstów znajdą się m.in: obecny na wystawie Stanisław Wyspiański i przyrodni brat malarza Włodzimierza Tetmajera – Kazimierz Przerwa-Tetmajer.

Bilety w cenie 16 zł i 12 zł do nabycia od środy 15 września w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wt.-sob., godz. 10.00-18.00). Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zakup biletów w przedsprzedaży. (mat. org.)