Zespół Muzyki Salonowej Eleganza wraca z cyklem koncertów

Dodano: 12.07.2021 / Sekcja:
koncert Eleganzy Otwarty Salon Muzyczny Eleganzy w 2020 roku, park Chopina (fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice)

Koncerty w ramach piątej edycji Otwartego Salonu Muzycznego Eleganzy zostały zaplanowane od lipca do października. Tradycyjnie będą się odbywać w trzecią niedzielę miesiąca. Początek w samo południe, już 18 lipca!

Dwa pierwsze koncerty plenerowe zaplanowano w nowych lokalizacjach – na tarasie Willi Caro oraz na skwerze przy Scenie Bojków – filii MDK w Bojkowie. Koncert trzeci Eleganza zagra już tradycyjnie w Parku Chopina, a finał przewidziany jest w Palmiarni Miejskiej, co stworzy wyjątkowy salonowy klimat do spaceru w tropikach.

Muzyka salonowa, grana na żywo w plenerze, rozbrzmiewać będzie już po raz piąty i jest kontynuacją nowej letniej tradycji spędzenia wolnego czasu przy muzyce salonowej na żywo w ciekawych przestrzeniach w Gliwicach – mówi Waldemar Staniczek, skrzypek Eleganzy.

Harmonogram Otwartych Salonów Muzycznych Eleganzy
18 lipca, godz. 12.00 taras Willi Caro
22 sierpnia, godz. 12.00 skwer przy Scenie Bojków
19 września,, godz. 12.00 park Chopina (przy pomniku Fryderyka Chopina)
24 października, godz. 12.00 Palmiarnia Miejska

Koncerty gromadzą zawsze wielu odbiorców w niedzielne południa i pozwalają poczuć klimat, który z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewał w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i był obecny na wielu wykwintnych balach. 

W programach plenerowych koncertów zespół zaprezentuje jak zawsze same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów oraz nowe aranżacje polskiej muzyki filmowej.

Zespół Muzyki Salonowej Eleganza powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju.

Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.