Czarny Młyn i goście!

Dodano: 27.08.2021 / Sekcja:
baner

27 sierpnia Kino Amok Scena Bajka zaprasza na specjalny pokaz stworzonego z wielkim rozmachem filmu przygodowego „Czarny Młyn” i spotkanie z wyjątkowymi gośćmi!

Fabuła filmu powstała na motywach jednej z najpopularniejszych książek Marcina Szczygielskiego, mistrza polskiej literatury młodzieżowej. Twórcą filmu jest Mariusz Palej, autor docenionego w Polsce i za granicą „Za niebieskimi drzwiami”. Oprócz fantastycznych aktorów młodzieżowych, w filmie wzięli udział m.in. Marcin Dorociński, Janusz Chabior i Magdalena Nieć. „Czarny Młyn” został uznany najlepszym pełnometrażowym filmem dla dzieci MFFMW Ale Kino! 2020 i otrzymał Nagrodę Jury Dziecięcego.
Iwo i grupa jego przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Życie chłopaka jest dodatkowo skomplikowane, bo jego młodsza siostra Mela wymaga szczególnej opieki. Żądnych przygód przyjaciół zaczynają fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczyna się seria dziwnych zdarzeń.
Specjalny pokaz filmu „Czarny Młyn” odbędzie się w piątek, 27 sierpnia, o godz. 17.15. Bilety można nabyć w cenie 12 i 14 zł.
Gośćmi specjalnymi wydarzenia będzie aktorka i scenarzystka Magdalena Nieć oraz reżyser filmu Mariusz Palej.
Nie przegapcie!