Aktualności | Będzie kolorowo i smacznie

Będzie kolorowo i smacznie

Fot. materiały organizatora

Będzie kolorowo i smacznie

Opublikowane: 16.11.2023 / Sekcja: Miasto  Kultura 

Muzyka, taniec, śpiew, mnóstwo kolorów i rozmaitych potraw – jednym słowem: Gliwicki Tygiel Kultur i Smaków. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 17 listopada w Centrum Handlowym FORUM (ul. Lipowa 1).

Już w najbliższy piątek od godz. 16.00 będzie można odkrywać bogactwo różnorodnych kultur i smaków. Przy scenie głównej FORUM odbędą się wielojęzyczne, kolorowe występy artystyczne, którym towarzyszyć będą śpiewy i tańce w rytm muzyki etnicznej. A to nie wszystko! Gliwicki Tygiel Kultur i Smaków to również prawdziwa uczta dla podniebienia. Wszyscy, którzy w tym dniu odwiedzą Centrum Handlowe FORUM, będą mieli szansę skosztować oryginalnych specjałów kuchni romskiej, śląskiej i niemieckiej. Tu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie!

Gliwicki Tygiel Kultur i Smaków odbędzie się już po raz ósmy. Jak co roku będzie okazją nie tylko do poznania różnorodności naszych sąsiadów, ale także szansą na odkrywanie nowych tradycji i smaków. W trakcie imprezy zostanie również ogłoszony zwycięzca konkursu plastycznego „Romskie Bajanie”.

Plakat promujący wydarzenie